Test tabletů 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2017

Vánoce jsou tu a s nimi přicházejí žně pro prodejce tabletů. Pokud se pod stromeček sobě nebo svým blízkým chystáte tento multimediální přenosný počítač nadělit i vy, můžete se inspirovat naším přehledem 18 letos otestovaných modelů. Zaměřili jsme se na zařízení s menšími i většími úhlopříčkami. Volili jsme nejznámější značky a v našem výběru nechybí vůbec nejlepší modely současnosti. 

Léta plynou jako splašená, technologie se vyvíjejí, elektronika má stále blíže k dokonalosti. Jedna věc se však nemění, a tou je výsostné postavení dvou značek v segmentu tabletů. Kdo naše testy tabletů čítá pravidelně, ví, že o nejvyšší příčku mezi sebou bojují Apple a Samsung.

Vůbec první test této kategorie elektroniky jsme představili na začátku roku 2012. Tehdy byly tablety s nadsázkou řečeno ještě v plenkách. Už tehdy však byly položeny základy trendu, který pokračuje do dnešních dní. Ve všech testech, které jste si dosud mohli v časopise přečíst, se na prvním místě skvěl buď Apple, nebo Samsung. Zda tomu tak je i tentokrát, prozradí náš test.

Všechny letos otestované tablety, které jsme zařadili do našeho srovnání, prošly sérií komplexních nezávislých zkoušek, ve kterých jsme sledovali základní aspekty jednotlivých zařízení (paměť, dílenské zpracování, konektory apod.), kvalitu displeje, snadnost obsluhy, ale i výkon, výdrž baterie a využitelnost pro práci s multimédii (fotoaparát, video, brouzdání po internetu). 


tablety velké (9,7-12,9 palců) (porovnat)

tablety malé (6,9-8 palců) (porovnat)


Přihlásit