Test pánských holicích strojků 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2017

Jsou lepší strojky planžetové, nebo frézkové? Na tuto odvěkou a takřka hamletovskou otázku vám jednoznačnou odpověď nedáme. Kvalitní modely totiž naleznete mezi oběma typy. Zato vám můžeme prozradit, které konkrétní modely umějí oholit nejrovnoměrněji, nejšetrněji a nejpohodlněji. Do našeho srovnání elektrických pánských holicích strojků jsme zařadili jedenáct modelů hlavních hráčů na trhu. Zvítězil ten nejdražší, povedený přístroj ovšem seženete i za zlomek jeho ceny. 

Žijeme v éře strnišť, bradek, licousů, knírů a plnovousů. Mnozí z nás však trendu vousáčů odolávají a dávají přednost hladce oholené tváři. Způsobů pro zbavení se tohoto druhotného pohlavního znaku je hned několik, v zásadě se ale jedná o dvě hlavní metody – mokré a suché holení. V případě holení nasucho si vystačíte s elektrickým holicím strojkem. Jelikož jsou oblíbeným vánočním dárkem, a protože od posledního testu uběhly čtyři roky, přišel ten pravý čas vyzkoušet nové modely.

Do našeho srovnání jsme zařadili oba hlavní typy pánských holicích strojků, tedy planžetové i frézkové. Zaměřili jsme se na nejpopulárnější značky, ve výsledcích tedy najdete přístroje Philips, Braun, Panasonic a Remington.

Na všech strojcích jsme sledovali především to nejdůležitější, tedy jak kvalitně holí. Všímali jsme si také, zda nedráždí pokožku, posuzovali snadnost obsluhy nebo výdrž baterie. Na celkovém hodnocení měla podíl také hlučnost a vibrace a zastřihovač vousů. 


Testované výrobky - pánské holicí strojky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pánské holicí strojky (11 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2017


Přihlásit