Test sluchátek 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2017

Letošní test drátových a bezdrátových sluchátek se opět zaměřil na populární aktuální modely na našem trhu. Otestovali jsme 34 sluchátek do uší i s hlavovým mostem, a to ve všech cenových kategoriích – od běžných až po audiofilské. Na rozdíl od loňského testu jsme bohužel nenarazili na opravdu dobrý kus za příznivou částku. Zato se nám opět potvrdilo, že i v té nejvyšší cenové hladině lze snadno narazit na taková sluchátka, která vám uši spíše potrápí, než pohladí.

Kvalitní sluchátka mohou v hudbě odhalit skrytou krásu a tóny, které při poslechu v rádiu nebo na počítači prostě nelze slyšet. Najít je ale není nic jednoduchého. Na trhu jsou stovky modelů jak od populárních, tak zcela neznámých značek, bezpočet konstrukcí a funkcí, které nabízejí. Jak ale z krabice poznat, zda budou dobře hrát?

V našem letošním testu, ve kterém jsme ozkoušeli 34 sluchátek s konstrukcí přes uši, na uši i do uší, jsme navíc zjistili, že spolehnout se nelze ani na respektovanou značku nebo vysokou cenu. Setkali jsme se totiž s tím, že značka, která zvítězila, měla svého zástupce i na chvostu hodnoticí tabulky. Stejně tak propadly i některé modely ve vyšší cenové hladině.

Testovali jsme zejména kvalitu zvuku ve všech oblíbených žánrech s pomocí panelu audioexpertů. Také jsme ale v našem hodnocení posoudili komfort nošení sluchátek, únik zvuku do okolí, fungování aktivního potlačení hluku, konstrukci a odolnost kabelu a přítomnost technických drobností jako například možnost přijímat hovory, ovládat hlasitost nebo zda naleznete v balení také ochranné pouzdro. 


sluchátka kolem uší (porovnat)

sluchátka na uši (porovnat)

sluchátka do uší (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sluchátka (34 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2017


Přihlásit