Test kuchyňských robotů 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2017

Kuchyňský robot by měl být všestranným pomocníkem, který v domácnosti zastane celou řadu prací od hnětení a šlehání přes sekání až po strouhání. Jak si v těchto i dalších činnostech vedou výrobky dostupné na našem trhu, jsme letos otestovali na 12 přístrojích.

Kuchyňské roboty vypadají dle popisu výrobců jako univerzální spotřebiče, které v žádné kuchyni nemůžou chybět. Zatímco tyčové mixéry či ruční šlehače se hodí zejména na mixování, šlehání či hnětení, odšťavňovače na výrobu džusu a sekáčky na zpracování bylinek nebo cibule, kuchyňské roboty by měly zvládnout tohle všechno i spoustu dalších činností.

Letos jsme celou řadu funkcí, ale i jednoduchost obsluhy, hlučnost a díky zátěžovému testu i odolnost a výdrž motorů otestovali na 12 modelech. Vyslovený propadák jsme nenašli, některé modely měly ale potíže s výrobou sněhu z bílků, sekáním bylinek nebo třeba výrobou dětské výživy. Špatné známky dostala kvůli hlasitému řevu řada modelů i za hlučnost.

Šikovný, ale velký společník

U kuchyňského robota je potřeba počítat s tím, že jde o relativně rozměrný přístroj, který vám na kuchyňské desce (případně i ve skříni, pokud jej budete používat jen občas) zabere mnohem více místa než například velmi skladný tyčový mixér.

Při výběru robota hleďte nejen na jeho funkce, ale i hlučnost. Mnoho přístrojů je hodně hlasitých, a pokud je budete používat často, může být zvuk, který vydávají, otravný (v testu hlučnosti si odnesly uspokojivé hodnocení jen dva z 12 aktuálně testovaných modelů, ostatní skončily s dostatečným či nedostatečným). Kromě funkcí a hlučnosti dbejte také na snadnost údržby a čistění. Vzhledem ke schopnosti robotů zpracovávat různé druhy potravin je velmi podstatné, aby jejich zbytky neulpívaly v jednotlivých částech přístrojů.


Testované výrobky - kuchyňské roboty bez ramene (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kuchyňské roboty bez ramene 2017–2020 (29 výrobků)
poslední aktualizace: 30.12.2020


Přihlásit