Test chytrých telefonů 2017 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2017

Každý rok necháváme otestovat desítky mobilních telefonů. V tomto článku představujeme nejpovedenější modely otestované v posledním půlroce. Najdete mezi nimi i nejlepší smartphony, které v současnosti můžete na našem trhu pořídit.

Podzimní měsíce jsou obdobím, kdy se největší výrobci mobilních telefonů snaží vytáhnout a předhání se v bombastických představeních svých vlajkových lodí. Jejich cíl je jasný. Vyrobit nejlepší prémiový telefon na trhu, pokořit své soupeře a získat významné marketingové zbraně pro zisk nových zákazníků. Finále tohoto prestižního souboje již několik let náleží dvěma značkám.

Samsung se v průběhu letošního roku snažil napravit loňské skandály, seč mu síly stačily. Případy vznícení modelů Galaxy Note 7 způsobené agresivním designem, který si nerozuměl s bateriemi, vedly k jejich úplnému stažení z prodeje. Samsung tato eskapáda stála desítky miliard dolarů. Korejský gigant si na jaře trochu vylepšil reputaci výbornými telefony Galaxy S8 a S8+, v půlce září pak začal prodej jejich příbuzného Galaxy Note 8. Jeho zbrusu nové výsledky vám představujeme.

Společně s modelem Note 8 jsme laboratoř nechali proklepnout další žhavou novinku, tentokrát ze stáje Apple. iPhone 8 i 8 Plus se začaly prodávat týden po Notu. Obě nová jablíčka si ponechávají Retina HD displeje, které známe už od sedmiček. Kromě nových vlajkových lodí obou hlavních hráčů na trhu laboratoří prošla celá řada dalších mobilů. Jejich podrobné výsledky jsou dostupné předplatitelům.


Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2018–2020 (318 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit