Test digestoří 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2017

Přesně po dvou letech se vracíme k testu komínových digestoří. Vybrali jsme 21 modelů od různých značek v různých cenových relacích, abychom zjistili, zda má smysl poohlížet se po odtahových systémech v ceně desítek tisíc korun, nebo postačí levnější řešení. Vždyť jde o jednoduchý přístroj, který pouze nasává vzduch… Nebo je to celé trochu složitější?

Digestoř patří na první pohled k těm nejjednodušším spotřebičům v domácnosti. Zapnete ji a ona začne odtahovat vzduch. Nic víc neumí. Při zkouškách jsme ale zjistili, že to ve skutečnosti tak jednoduché není. Proto najdete v našem testu jak několik spolehlivých pracantů, tak i propadáků.

Otestovali jsme 21 komínových digestoří od známých výrobců. Postavili jsme přitom vedle sebe jak modely, jejichž cena se pohybuje v řádu desítek tisíc korun, tak i ty z nejnižší cenové kategorie. Zajímalo nás, jak dobře dovedou zbavit kuchyň mastnoty v režimu odtahu do komína i v recirkulačním režimu, kdy vzduch čistí pouze výměnný uhlíkový filtr. Také jsme vyzkoušeli, jak si poradí s vlhkostí při vaření a zda účinně odstraní i zápach.

Kromě samotného čištění vzduchu jsme měřili i jejich hlučnost. Zde jsme zjistili, že některé modely jsou tak hlasité, že se mohou svými decibely klidně poměřovat s vysavači. Dále jsme hodnotili jejich obsluhu, v níž jsme posuzovali například ovládání, údržbu a čištění nebo kvalitu osvětlení pracovní plochy, a nakonec i dílenské zpracování.


Testované výrobky - komínové digestoře (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Digestoře 2014–2019 (53 výrobků)
poslední aktualizace: 28.12.2018


Přihlásit