Test televizorů 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2017

Listopad je měsíc, který přímo vybízí k trávení volného času na gauči v obývacím pokoji. Společnost v podobě televizoru pochopitelně nesmí chybět. Přinášíme srovnání téměř padesátky letos otestovaných modelů nejrozšířenějších úhlopříček. Příliš mnoho překvapivých zjištění jsme však v tomto souboji největších značek na trhu nezaznamenali. Na prvních příčkách potkáte samé staré známé. 

Jako by výrobci tušili, že naše pověst gaučových požitkářů a náruživých konzumentů televizní zábavy nebývá daleko od pravdy. Důsledkem toho je, že si z široké nabídky sortimentu vybere každý. Kdo chce ušetřit a na kvalitě obrazu mu zas tak moc nesejde, může si bez problémů vybrat 32palcovou televizi za méně než pět tisíc. Pošmáknou si ale i fajnšmekři, kterým za luxusní televizor s diagonálou 165 cm přijde v pořádku utratit zhruba tolik, kolik stojí stále ještě slušné ojeté auto.

Uvědomujeme si, že sto lidí rovná se sto televizních chutí, a tak každoročně při přípravě testu televizorů stojíme před zapeklitou otázkou, které kusy do časopisu zařadit a uspokojit tak co největší procento z vás. Vzhledem k tomu, že laboratoř každoročně otestuje několik stovek televizí, museli jsme přikročit k jisté redukční dietě. Srovnání proto zaměřujeme na dvě

stěžejní kategorie – menší televizory s úhlopříčkou 102–109 cm (tedy od 40 do 43 palců) a větší přístroje, které mají příčně 124 až 140 cm (tedy 49 až 55 palců). V případě větších televizorů jsme zařadili modely do 40 tisíc korun. Výsledky ostatních testovaných modelů si samozřejmě nenecháváme pro sebe, podrobné hodnocení všech u nás dostupných vyzkoušených kusů naleznete v naší webové databázi. Dodejme ještě, že všechny televizory v tomto časopisu jsou vybaveny tunerem DVB-T2 s podporou kodeku HEVC/H.265.

Všechny televizory jsme podrobili náročným zkouškám kvality obrazu, hodnotili jsme ale také zvuk, snadnost obsluhy, výbavu (tunery, možnosti připojení), využitelnost jako multimediálního přehrávače (prohlížení fotek, přehrávání videí, streamování), nahrávání, smart funkce nebo spotřebu elektrické energie.


TV s úhlopříčkou 40-43 palců (porovnat)

TV s úhlopříčkou 49-55 palců (porovnat)

TV s úhlopříčkou 32 palců (porovnat)

TV s úhlopříčkou 65 palců (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2020–2022 (343 výrobků)
poslední aktualizace: 31.3.2021


Přihlásit