Test holicích strojků 2005

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2005

Kdy a proč se muži začali holit, to se asi nikdy nedozvíme. Možná se některému z našich prapředků zachytily vousy o větev a pokazily mu lov, možná se sežehly o oheň. Ať už to bylo, jak chce, jednoho dne popadl pračlověk ostrý kámen a vousy si oholil. Odborníci na prehistorii se domnívají, že již v pozdní době kamenné si muži holili vousy s pomocí pazourků nebo škeblí. Konkrétní důkazy však pocházejí až z doby bronzové. Nejstarší holicí „žiletka“ (lépe řečeno ostrý bronzový srpek) nalezená na území Evropy je stará přibližně 3500 let.

Od té doby se toho v oblasti holení změnilo opravdu hodně. Velké firmy jako Gillette nebo Wilkinson dnes zaměstnávají výzkumné laboratoře pátrající po břitu s tou nejlepší geometrií a nejsnazší údržbou. Holení je zkrátka velký byznys, v němž se každoročně otočí obrovské sumy peněz.
Přinášíme srovnání 16 holicích strojků – systémů mokrého holení; sedm mělo vyměnitelné břity, ostatní patřily do kategorie jednorázových holítek. V samotném závěru zkoušek, které prováděla německá spotřebitelská nadace STIFTUNG WAREN-TEST, byla na trh uvedena novinka Gillette M3 Power. Bohužel již nezbýval čas na to, aby mohla být kompletně otestována, ale na některé dílčí zkoušky to stačilo.


Testované výrobky - pánská holítka (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pánská holítka starší (16 výrobků)
poslední aktualizace: 1.1.2005


Přihlásit