Od té doby se toho v oblasti holení změnilo opravdu hodně. Velké firmy jako Gillette nebo Wilkinson dnes zaměstnávají výzkumné laboratoře pátrající po břitu s tou nejlepší geometrií a nejsnazší údržbou. Holení je zkrátka velký byznys, v němž se každoročně otočí obrovské sumy peněz.
Přinášíme srovnání 16 holicích strojků – systémů mokrého holení; sedm mělo vyměnitelné břity, ostatní patřily do kategorie jednorázových holítek. V samotném závěru zkoušek, které prováděla německá spotřebitelská nadace STIFTUNG WAREN-TEST, byla na trh uvedena novinka Gillette M3 Power. Bohužel již nezbýval čas na to, aby mohla být kompletně otestována, ale na některé dílčí zkoušky to stačilo.
Test holicích strojků 2005
Publikováno v časopise
1/2005
Kdy a proč se muži začali holit, to se asi nikdy nedozvíme. Možná se některému z našich prapředků zachytily vousy o větev a pokazily mu lov, možná se sežehly o oheň. Ať už to bylo, jak chce, jednoho dne popadl pračlověk ostrý kámen a vousy si oholil. Odborníci na prehistorii se domnívají, že již v pozdní době kamenné si muži holili vousy s pomocí pazourků nebo škeblí. Konkrétní důkazy však pocházejí až z doby bronzové. Nejstarší holicí „žiletka“ (lépe řečeno ostrý bronzový srpek) nalezená na území Evropy je stará přibližně 3500 let.
Chcete si přečíst tento článek a zjistit výsledky testu?
Jsem předplatitel, nic mi nebrání
v zobrazení článku
Stačí se pouze přihlásit
Staňte se předplatitelem dTestu již od 129 Kč

- Přístup ke všem výsledkům testů na webu i v mobilu
- Každý měsíc časopis přímo do schránky
- Přednostní servis spotřebitelské poradny
- Praktické publikace pro spotřebitele zdarma
kupte za
59 Kč
Kupte si tento test
Pokud máte zájem o jednorázový nákup článku s výsledky testu, můžete si ho koupit již za 59 Kč.Testované výrobky - pánská holítka (porovnat)
