Test bezpečnostních aplikací 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2017

V mobilních telefonech nosíme čím dál více důležitých informací. Po čtyřech letech jsme se proto rozhodli znovu otestovat aplikace, které vás mají ochránit před škodlivým softwarem, infikovanými weby nebo zvědavostí zloděje. Zaměřili jsme se na nejrozšířenější systém Android a vybrali pro něj 16 aplikací v bezplatné i prémiové verzi. Také jsme vyzkoušeli, jak v našem testu obstojí samotný operační systém. Ukázalo se, že k dokonalosti mají bezpečnostní aplikace daleko. Některé přesto mají smysl.

Antivirus v počítači používá snad každý. Má ale význam instalovat si bezpečnostní aplikaci i do mobilu s operačním systémem Android? Vybrali jsme 16 bezpečnostních aplikací od známých vývojářů a podrobili je sérii zkoušek. Stejné proceduře jsme vystavili i Android 6.0. Naším cílem přitom nebylo jen odhalit jejich schopnost ochránit váš mobil před škodlivými kódy. Zaměřili jsme se také na phishingové stránky a mimo samotnou ochranu jsme vyzkoušeli i doplňkové funkce jako vzdálené ovládání přístroje v případě, že ho ztratíte nebo vám ho někdo odcizí.

Při testu jsme zjistili, že v tuto chvíli není moudré se na bezpečnostní programy stoprocentně spoléhat. V některých ohledech sice fungují dobře a pomohou lépe chránit data před jejich poškozením nebo odcizením, v dalších ale silně zaostávají. Také platí, že co aplikace, to zcela jiné přednosti a slabiny.


Testované výrobky - ochrany mobilů (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana mobilů 2017 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 5.10.2017


Přihlásit