Test sušené batolecí výživy 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2017

Správná dávka prášku do teplé vody, několik pohybů rukou a je hotovo. S mléčnou rychlovkou, kterou rodiče v určitých chvílích dovedou náležitě ocenit, se za svůj život setká velká část kojenců a batolat. Můžeme však věřit v jejich nezávadnost? Nechali jsme přezkoumat nežádoucí látky u sušených výživ pro děti starší 12 měsíců, které již tyto výrobky k životu nutně nepotřebují. Kadmium a transmastné kyseliny jsme nenašli, některé však kontaminovaly vyšší dávky MCPD.

Sušená batolecí výživa se stala předmětem našeho testování tentokrát. Posvítili jsme si výrobky, které jsou určeny dětem od jednoho roku, a jejich přítomnost ve stravě již není pro jejich správný vývoj nutná. Batolata, jak se také nazývají malé děti od jednoho do tří let, mohou pít pasterované mléko kravské a nezbytné minerály, vitamíny a další látky mohou získávat z pestré stravy.

Průmyslově vyráběné sušené výživy pro děti starší jednoho roku se skládají z odtučněného kravského mléka a rostlinných olejů, jsou doplněné o mnoho nutričně významných látek. Zároveň je však jejich výroba spojena s riziky kontaminace látkami jako jsou těžké kovy nebo monochlorpropandioly (MCPD), které vznikají během zpracování rostlinných olejů.


Testované výrobky - sušená batolecí mléka (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušená batolecí výživa (13 výrobků)
poslední aktualizace: 29.9.2017


Přihlásit