Test sušené batolecí výživy 2017

Publikováno v časopise 10/2017

Správná dávka prášku do teplé vody, několik pohybů rukou a je hotovo. S mléčnou rychlovkou, kterou rodiče v určitých chvílích dovedou náležitě ocenit, se za svůj život setká velká část kojenců a batolat. Můžeme však věřit v jejich nezávadnost? Nechali jsme přezkoumat nežádoucí látky u sušených výživ pro děti starší 12 měsíců, které již tyto výrobky k životu nutně nepotřebují. Kadmium a transmastné kyseliny jsme nenašli, některé však kontaminovaly vyšší dávky MCPD.

Sušená batolecí výživa se stala předmětem našeho testování tentokrát. Posvítili jsme si výrobky, které jsou určeny dětem od jednoho roku, a jejich přítomnost ve stravě již není pro jejich správný vývoj nutná. Batolata, jak se také nazývají malé děti od jednoho do tří let, mohou pít pasterované mléko kravské a nezbytné minerály, vitamíny a další látky mohou získávat z pestré stravy.

Průmyslově vyráběné sušené výživy pro děti starší jednoho roku se skládají z odtučněného kravského mléka a rostlinných olejů, jsou doplněné o mnoho nutričně významných látek. Zároveň je však jejich výroba spojena s riziky kontaminace látkami jako jsou těžké kovy nebo monochlorpropandioly (MCPD), které vznikají během zpracování rostlinných olejů.


Testované sušená batolecí mléka (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušená batolecí výživa (13 výrobků)
poslední aktualizace: 29.9.2017


Přihlásit