Když benzin kape, kde nemá

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2024 Obsah červnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 28.8.2017   

Novozélandská spotřebitelská organizace Consumer informuje o svolávání vozů Ford Focus. Důvodem je možný únik paliva z nádrže a nařízená návštěva servisu se týká 4284 australských a novozélandských vozů vyrobených mezi dubnem 2011 a zářím 2015.

Zastoupení společnosti Ford pro Nový Zéland problém přesně popsalo. Za potížemi stojí prach, který v několika případech zanesl přivzdušňovací potrubí nádrže. To slouží k vyrovnávání tlaku v nádrži s okolím. Při ucpání přívodu vzduchu se v nádrži vytváří podtlak, který ji může zdeformovat tak, až praskne a uniká z ní palivo. Na problém obvykle upozorní palivoměr nezvykle rychlým poklesem hladiny v nádrži a unikající pohonné hmoty prozradí i zápach.

Ani na Novém Zélandu, ani v Austrálii není znám případ, že by v důsledku této vady začal některý z Focusů hořet. Zástupci společnosti Ford rovněž majitele dotčených vozů ujišťují, že uvedená závada není natolik závažná, aby se kvůli ní svých aut zbavovali. V rámci svolávací akce se bude problém řešit důkladnou prohlídkou nádrže a opravou případných závad.

Uvedený problém se týká pouze australského a novozélandského trhu. Evropští majitelé Fordů mohou být klidní. Obecně však není radno hromadné svolávání vozů k opravám podceňovat. V řadě případů, o kterých jsme již informovali, se tímto způsobem odstraňovaly závady v provozu potenciálně nebezpečné.

Přihlásit