Test sušiček prádla 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2017

Prádelní šňůra, prastarý a geniálně jednoduchý vynález, který v mnoha domácnostech při sušení prádla stále hraje prim, zřejmě jen tak nevymizí. Kdo ale sušení na šňůře či sušáku z nějakého důvodu neholduje nebo nemá možnost, může sáhnout po modernějším a poněkud elegantnějším řešení, kterým jsou sušičky. Tentokrát jsme do testu zařadili 22 kondenzačních modelů vybavených tepelným čerpadlem. Potěší četnost celkových dobrých známek. Neduhy v podobě pomačkání prádla a relativně vysoké hlučnosti však nevymizely. 

Stejně jako všechny ostatní spotřebiče i sušičky procházejí technologickým vývojem. V předposledním testu sušiček (dTest 8/2014) jsme výsledkovou tabulku rozdělili na dvě sekce – jednu věnovanou kondenzačním sušičkám s tepelným čerpadlem, druhou těm s elektrickým vytápěním (topným tělesem). Jasnou nadvládu na trhu postupně získává první zmiňovaný typ sušicích přístrojů, což jsme zohlednili při výběru sušiček do testu.

Laboratoř prověřila 22 kondenzačních sušiček nejznámějších značek. Zvolili jsme jak levné kusy do deseti tisíc, tak i luxusnější výrobky, za které zaplatíte více než 40 000 korun. Výsledky ukázaly, že ne vždy je dobré řídit se cenou. Kvalitní výrobek můžete sehnat i za slušné peníze.

V testu jsme se zaměřovali na přesnost a rovnoměrnost sušení – tedy zda má prádlo po sušení požadovanou úroveň vlhkost ve všech místech. Kontrolovali jsme také, jak moc sušička mačká prádlo, jak dlouho jí sušení trvá, zda nevypouští vodní páry do svého okolí, jak je hlučná, jak se obsluhuje a samozřejmě také to, kolik energie spotřebuje.  


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky prádla 2014–2017 (61 výrobků)
poslední aktualizace: 31.8.2017


Přihlásit