Test dětských holínek 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2017

Skákání v kalužích, čvachtání v bahně a rozhrabávání listí patří během podzimu k oblíbeným dětským kratochvílím. Aby si to děti užily v bezpečí a rodiče nemuseli kupovat neustále nové gumáky, protože ty staré nic nevydržely, otestovali jsme 17 dětských párů od populárních značek. Některé nás nemile překvapily nízkou výdrží, jiné pro změnu koktejlem nebezpečných chemických látek. Přitom se ukázalo, že vysoká cena není zárukou kvality ani bezpečnosti.

Dětské holínky musí často čelit náročným výzvám, jako je skákání v kalužích, brodění se kdejakou strouhou a vůbec vylomeniny, které by dospělému ani nepřišlo na mysl dělat. Pro rodiče je proto důležité sáhnout po tom správném páru.

Gumáky by neměly klouzat na suchém ani mokrém povrchu, neměly by se zevnitř odírat a zvenku by pro změnu nemělo hrozit, že praskne jejich guma třeba v nártu nebo na podrážce. Na všechny tyto aspekty jsme se zaměřili v našem testu a přidali ještě řadu dalších. Zkoušeli jsme například voděodolnost, zda se guma časem nesmrskne, zda si udrží i po delším používání svou barevnost a také jsme v laboratoři nechali prozkoumat možnou přítomnost škodlivých chemikálií.

Vybrali jsme 17 modelů dětských holínek od oblíbených značek, a to jak od těch dražších, tak z velkoobchodních řetězců. Zjistili jsme přitom, že kvalitní a bezpečné boty lze pořídit i v nejnižší cenové hladině. Bohužel jsme u řady z nich – i u těch dražších – objevili vysoké koncentrace látek, které jsou pro lidský organismus prokazatelně škodlivé.


Testované výrobky - dětské holínky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Dětské holínky (17 výrobků)
poslední aktualizace: 31.8.2017


Přihlásit