Test kreditních karet 2009

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2009

Co všechno můžete dělat s kreditní kartou? Přináší vám mnohé výhody a pohodlí. Při neopatrném zacházení vás však také může srazit k zemi. Používejte ji s rozmyslem...

Co zjistil náš test o kreditních kartách?

 

Vaše kreditní karta: Nabídka „kreditek“ u českých bank se stále zvětšuje. Bankám se tento produkt vyplatí. Mnozí totiž nevyrovnají svůj zůstatek včas, a tak musí platit úrok. Používejte kartu s rozmyslem. V opačném případě budete zbytečně plýtvat penězi.

Běžné funkce kreditní karty: Víte, jakou máte přesně kartu? Je debetní (platební) či kreditní (úvěrová)? Karty jsou rozdílné. Debetní je napojená přímo na běžný účet. Při čerpání kreditní kartou nám z peněz, které používáme, nepatří ani koruna. Musíme je později bance vrátit.

Zabezpečení kreditní karty: Rozlišujeme dva typy zabezpečení karet. Starším typem je magnetický pásek. Dnes se však spíše používá čipové zabezpečení, které je kvalitnější. Přesto je opatrnost při používání karet na místě. Dejte si pozor především na platby na internetu.

Instantní půjčka: Platební karty jsou různě výhodné. Jestli se vám konkrétní kreditní karty vyplatí, záleží i na tom, kolik na ní „protočíte"“ peněz. Jestli ji skutečně oceníte, záleží tedy na vás, ale i na podmínkách konkrétní banky.

TEST je tu pro vás. Zajímají vás kreditní karty a porovnání různých produktů jednotlivých bank? Která „kreditka“ bude pro vás nejlepší? Předplaťte si časopis Test a budete vědět více.Přihlásit