Test digitálních videokamer 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2009

Dnešní digitální videokamery s vysokým rozlišením jsou hodnocené nejlépe. Ovšem stále hapruje kvalita zvuku. Které přístroje jsou nejlepší? TEST vám poradí.

Co zjistil náš test o digitálních videokamerách?


Moderní digitální videokamery: Digitální kamery musí čelit konkurenci v podobě fotoaparátů a mobilních telefonů. Mnohým jejich kvalita stačí a výhodu je nižší cena. Ovšem chcete-li kvalitní záznam, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Jakou digitální kameru vybrat? V našem testování jsme se zaměřili především na kamery vybavené pevným diskem a na ty, které ukládají záznam na paměťovou kartu.  

Vysoké rozlišení: Chcete vyšší kvalitu digitální kamery? Volte vysoké rozlišení. Ovšem k tomu je nutné mít i televizor s vysokým rozlišením. Jinak se vám poměrně nákladná investice do kamery nevyplatí.

Zvuk: I když se rozlišení digitálních kamer zlepšuje, zvuk stále pokulhává. Dejte si pozor na to, jaký výrobek si vyberete. A pamatujte si: Čím menší kamera, tím horší zvuk. To však platí jen obecně.

Zoom: Láká vás poměrně levný přístroj na velký zoom. Nevěřte tomu. Pravděpodobně nebudete příliš kvalitní. Dokonalosti v tomto ohledu nedosahují ani nejlepší modely. Kvalita jednotlivých výrobků se však liší. Které mají zoom postačující pro vaše potřeby?  

Náš TEST se tentokrát zaměřil na digitální kamery. Jaké je jejich rozlišení? Které jsou nejlepší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Videokamery starší (porovnat)

Videokamery 2009 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery 2009 (115 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010
Videokamery starší (182 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2009


Přihlásit