Test vysavačů 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2017

Po roce opět přinášíme přehled nově otestovaných bojovníků proti prachu, drobkům a chlupům. Vybrali jsme 34 populárních modelů z kategorie sáčkových i bezsáčkových vysavačů a podrobili je sérii praktických zkoušek. Můžete si poměřit jejich výsledky a rozhodnout se, které řešení se vám více vyplatí. Naštěstí si mohou fanoušci obou táborů vybrat kvalitní vysavač, i když mají hlouběji do kapsy.

Při koupi řady produktů musíte překlenout dilema, které nemá jasnou odpověď. Chcete mobil s operačním systémem iOS, nebo Android? Plynový, nebo elektrický sporák? Planžetový, nebo frézkový holicí strojek? Podobnou otázku si budete muset zodpovědět i při koupi vysavače.

Přístroje, které ukládají prach do jednorázového sáčku, jsou nejrozšířenější. Ale ani bezsáčkové vysavače nejsou módním výstřelkem, nýbrž běžně dostupnou stálicí na trhu. Náš test vysavačů neopomíjí ani jednu kategorii, neboť víme, že každá se hodí pro určitého spotřebitele. Výhoda bezsáčkového vysavače spočívá hlavně v tom, že s ním máte o jednu starost méně. Nemusíte kupovat sáčky, vztekat se, když zjistíte, že vám došly, nebo je pracně shánět v případě, že se váš model vysavače přestane prodávat.

Naopak alergikům bude spíše vyhovovat klasický sáčkový systém. Odpadne jim totiž starost s vyprazdňováním a čištěním nádoby, kde se ukládá špína, což může snadno spustit nepříjemnou alergickou reakci. Stejně tak může být i lidem, kteří nejsou na prach a roztoče citliví, příjemnější vyjmout z vysavače sáček a vyhodit ho do odpadků, aniž by museli ručně čistit prachovou nádobu.

Na otázku, zda sáhnout po sáčkovém, nebo bezsáčkovém řešení, lze pohlížet i z hlediska peněz. Ačkoliv jsou bezsáčkové vysavače v našem testu v průměru dražší a někdy přesahují i hranici 10 000 Kč, výsledky zkoušek ukázaly, že u obou typů vysavačů lze za příznivou cenu pořídit kvalitního pracanta, který svými schopnostmi předčí i několikanásobně dražší modely.


Bezsáčkové vysavače (porovnat)

Sáčkové vysavače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vysavače (255 výrobků)
poslední aktualizace: 30.3.2023


Přihlásit