Test kombinovaných chladniček 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2017

Každá potravina dříve nebo později podlehne zkáze. Trvanlivost a zdravotní nezávadnost jídla lze dobře prodloužit v šeru a chladu. A protože dnes málokdo žije v jeskyni, musíme si na pomoc přizvat spotřební elektroniku. Náš test kombinovaných chladniček v oblíbené konfiguraci s mrazničkou dole doplněný o několik kusů s mrazničkou nahoře poradí, které spotřebiče jsou nejlepší ve zchlazení nebo zmrazení obsahu na požadovanou teplotu a které tuto teplotu nejlépe udrží. Sledovali jsme také, které chladničky jsou „nejzelenější“ a které vám způsobí průvan v peněžence. 

Nová chladnička vám bude v kuchyni dělat společnost v ideálním případě slušnou řádku let. O to větší pozornost je vhodné věnovat výběru té pravé. A protože je mezi vámi o nezávislé testy chladniček stále velký zájem, rozhodli jsme se ho do časopisu zařadit také letos. I tentokrát jsme se zaměřili na klasiku českých kuchyní.

Kombinované spotřebiče s chladničkou nahoře a mrazničkou dole jsou praktické a k dostání je nepřeberné množství modelů v mnoha cenových kategoriích. Při výběru produktů pro naše srovnání jsme se to pokusili reflektovat, a tak jsme 33 vyzkoušených výrobků rozdělili do tří skupin podle pořizovací ceny – levné do 10 000 Kč, střední do 17 000 Kč a dražší.

Testovací program jsme nastavili tak, aby prověřil všechny důležité vlastnosti chladicích a mrazicích zařízení. Klíčovou vlastností kombinovaných chladniček je schopnost umět náplň zchladit či zmrazit v co možná nejkratším čase.


Kombinované chladničky s mrazničkou dole do 10 000 Kč (porovnat)

Kombinované chladničky s mrazničkou dole nad 17 000 Kč (porovnat)

Kombinované chladničky s mrazničkou dole od 10 000 do 17 000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Chladničky kombinované s mrazničkou 2016 (134 výrobků)
poslední aktualizace: 31.7.2018


Přihlásit