Test automatických praček 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2009

Drahé pračky dosahují vysokých kvalit, ale co když chcete ušetřit? Najdou se i mezi těmi levnějšími výrobky takové, které splní vaše požadavky? Najdou. Víme o nich. Nechte si poradit.

Co zjistil náš test o pračkách?


Praní: Testovali jsme především schopnost praní, a to klasickým dlouhým programem i programem pro praní syntetického prádla. Které modely praček obstály v našem testu? Které kvalitně vyperou prádlo, i když je buben naplněn na maximum?

Špatné máchání: Mnoho praček má špatné máchání. To je daň za nízkou spotřebu vody. Ovšem potřebujeme vůbec dostatečné máchání? Mnohdy ne a stejně většina praček nabízí možnost intenzivního máchání.

Otáčky při odstřeďování: Jste přesvědčeni, že počet otáček při odstřeďování ovlivní kvalitu praní? Do jisté míry tomu tak je, ale rozdíly nejsou příliš velké. Ono totiž nezáleží jen na počtu otáček, ale i na tom, jak si pračka poradí s rozložením prádla. Promítají se sem i další faktory.

Úsporné pračky: Chcete uspořit za energii a vodu? Jsou tu úsporné pračky. Mají však některá úskalí. Vybírejte proto konkrétní výrobek pečlivě. Poradíme vám.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na automatické pračky. Snažili jsme se odhalit, na které z těch levnějších se můžete spolehnout. Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pračky 2009 (30 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2009


Přihlásit