Test odhalil dvě nebezpečné autosedačky

Sdílejte

Vydáno: 17.7.2017   

Čelní nárazová zkouška v případě autosedaček Recaro Optia a Jané Grand potvrdila vážné bezpečnostní nedostatky, které by mohly vést k vážnému úrazu nebo úmrtí dítěte. 

Organizace dTest, o.p.s. společně se zahraničními partnery a německým autoklubem ADAC varuje před koupí obou produktů. V případě modelu Recaro Optia došlo při nárazu k uvolnění sedačky ze základny SmartClick a katapultování směrem na místo spolujezdce. Jané Grand je při převážení dítěte do 18 kg možné zachytit isofixovými úchyty. Při nárazu však nevydržely vysoké decelerační síly a vypadly z upevňovacího zařízení.

Výrobce Recaro v testech propadl podruhé za dva roky. Také loňská verze Recaro Optia se utrhla ze základny Recarofix a byla vymrštěna vpřed. Společnost Recaro v reakci na naše testy zahájila svolávací akci, při které majitelům bezplatně vyměnila inkriminované základny za bezpečné kusy.

Společně s ostatními spotřebitelskými organizacemi jsme kontaktovali výrobce a požádali je o vyjádření. Recaro ani Jané nebyly schopny výsledky vysvětlit a zahájily hloubkovou analýzu. Jané dočasně pozastavilo prodej modelu Grand.

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2015–2019 (187 výrobků)
poslední aktualizace: 22.10.2019

Přihlásit