Test univerzálních kuchyňských kráječů 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2009

Očekáváte, že vám univerzální kráječ skutečně nakrájí vše, co potřebujete? Můžete být zklamaní. Testovali jsme deset výrobků a obstály pouze tři. Které to jsou? My to víme.

Co zjistil náš test o univerzálních kráječích?


Pozor na řezná poranění: Hrozí vám s kuchyňskými kráječi nějaké riziko řezných poranění? Hrozí, ovšem ani ne tak v průběhu krájení, spíše při zapínání řezače. Proto volte přístroje s funkcí „softstart“. U těchto výrobků se nože rozbíhají pomalu a se zpoždění, takže stačíte dát včas prsty pryč.  

Speciální nože: Mnohé univerzální řezače dostanete s jedním univerzálním nožem na všechny potraviny. I na ně se zaměřil náš test Známe jejich kvalitu.  

Napevno či volně: Kráječe můžeme dělit podle toho, zda jsou pevně přimontované ke kuchyňské lince či zda jsou přenosné. Stabilnější konstrukci mají samozřejmě ty přimontované. Pokud ale máte na lince málo místa, jsou pro vás nepraktické.

Cena versus kvalita: Pokud si chcete dopřát skutečně kvalitní kráječ, musíte sáhnout hlouběji do kapsy. Které výrobky jsou nejkvalitnější? My to víme...

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na univerzální kuchyňské kráječe. Chcete znát i vy jejich kvalitu? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - kuchyňské kráječe (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kuchyňské kráječe (10 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2009

Přihlásit