Stále můžete získat výhodné ceny volání i nadstandardní podmínky

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 18.7.2017   

S vítězným operátorem naší aukce mobilních tarifů jsme dojednali další výhodné podmínky pro zapojené spotřebitele. Především se jedná o smlouvu na dobu neurčitou s možností kdykoliv ji vypovědět. Podobné vstřícné podmínky nejsou v České republice stále zdaleka samozřejmostí. Nabídku tarifů vysoutěžených v aukci můžete využít do konce srpna. 

O přechod na některý z vítězných tarifů již zažádalo téměř 9000 zapojených spotřebitelů. S vítězným operátorem, společností MOBIL OD ČEZ, jsme se dohodli na prodloužení lhůty pro přechod do konce srpna letošního roku.

Tarify (nejen) pro děti a babičky

Pokud nevyužijete neomezený tarif, preferujete nízkou cenu a vystačíte si s menším objemem dat, tarify vysoutěžené v naší aukci pro vás mohou být výhodnou volbou. Nezapomeňte, že do kampaně můžete přihlásit i telefonní čísla svých blízkých, třeba dětí nebo prarodičů, pro které mohou být objemově menší a levné tarify optimální. Za objemově nejmenší soutěžený Tarif A bez dat (100 volných minut, 50 volných SMS) zaplatí zákazníci 73,50 Kč. Nejlevnější nabídky stejného tarifu na trhu jsou podstatně dražší.

„Přihlásila jsem do kampaně dodatečně číslo své babičky, protože nejnižší vysoutěžený tarif je pro ni naprosto ideální. Data nepotřebuje, vystačí si s menším množstvím minut, protože voláme většinou my jí, a Tarif A je opravdu za pár korun,“ říká Markéta S., která využila nabídku z naší aukce.

Doporučujeme také podívat se do vyúčtování, kolik minut měsíčně skutečně provoláte a kolik spotřebujete dat. A zkontrolovat si, zda neplatíte zbytečně za neomezený tarif, který nevyužíváte.

„Před nějakou dobou jsem si jako řada lidí pořídil neomezený tarif, ale postupně mi došlo, že platím za něco, co vlastně ani nepotřebuji. 500 minut, tedy více než 8 hodin volání a 250 SMS do všech sítí v Tarifu B je naprosto dostačující a navíc za méně než poloviční cenu než můj neomezený tarif. Považuji to za velmi slušnou nabídku,“ uvedl Milan P., registrovaný účastník naší kampaně.

Nadstandardní smluvní podmínky

Stejně důležité jako nízká cena tarifů jsou pro nás smluvní podmínky pro zákazníky vítězného operátora. Naším cílem bylo dojednat maximálně vstřícné podmínky pro spotřebitele, které bohužel stále nejsou na českém trhu mobilních služeb samozřejmostí.

Patří mezi ně například to, že smlouva o poskytování telekomunikačních služeb se sjednává na dobu neurčitou, a to již od začátku. Nebude se tedy řešit žádná automatická prolongace. Zákazník může smlouvu kdykoliv (a to i v průběhu prvních 12 měsíců) vypovědět, a to s výpovědní dobou 30 dnů, která počíná běžet prvním dnem následujícího měsíce.

Volání v rámci měsíčního paušálu se účtuje po sekundách, v případě volání nad rámec měsíčního paušálu se účtuje po sekundách po první celé minutě. Nevyčerpané volné minuty a SMS se převádějí do dalšího zúčtovacího období.

Zákazníci také mohou v období 12 měsíců od zahájení poskytování telekomunikačních služeb měnit Tarif A na Tarif B a opačně, a to jedenkrát v zúčtovacím období. Tyto změny nastavení služeb se provádějí na Zákaznické lince nebo na Zákaznických centrech Skupiny ČEZ.

Stále se můžete zapojit

Pokud se vám líbí nabídka tarifů vzešlá z naší aukce, stále máte možnost se dodatečně registrovat na www.ChciVyhodnejsiTarif.cz a využít místa, která se uvolní po těch, kdo se rozhodli nabídky nevyužít. Pro přechod na některý z nabízených tarifů se stačí zaregistrovat a vyplnit online formulář. Nový operátor vám pak zašle návrh smlouvy a další dokumenty potřebné ke změně.Nabídku můžete využít do konce srpna.

Kde získáte více informací?

Navštivte sekci „Nejčastější dotazy“ na www.ChciVyhodnejsiTarif.cz. Můžete nás také kontaktovat na tarify@dtest.cz nebo na telefonním čísle 272 272 274, kde jsme vám k dispozici každý všední den mezi 9. – 17. hod.


Přihlásit