Nové datové tarify na obzoru? Nordic Telecom a PODA uspěli v aukci ČTÚ

Obsah říjnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2023 Obsah říjnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 11.7.2017   

Po celý minulý měsíc soutěžili mobilní operátoři o pět frekvenčních bloků pro provoz vysokorychlostních mobilních datových sítí, na kterých bude v budoucnu možné rozvíjet sítě takzvané páté generace (5G). Kromě O2 a Vodafone uspěli v aukci i zatím nepříliš známí operátoři Nordic Telecom a PODA.

Spotřebitelský problém? Volejte poradnu dTestu na telefonním čísle 299 149 009. Naši poradci jsou připraveni vám pomoci každý všední den od 9 do 17 hodin.

Dle informací Českého telekomunikačního úřadu vydražil největší podíl sítě, která umožní dosáhnout větší rychlosti než v současnosti využívané LTE, právě jeden z nováčků - Nordic Telecom. Získal tak dva z pěti nabízených bloků. O2, Vodafone a PODA mají každý nově po jednom bloku. T-Mobile z aukce kvůli vysoké ceně 203 milionů za každý blok odstoupil.

Spotřebitelé se tak mohou těšit na dva nové hráče na trhu mobilních datových služeb, kteří mohou v budoucnu pořádně rozvířit stojaté vody českého mobilního internetu, a přispět tak ke zlevnění a zkvalitnění služeb. Parametry nových sítí je však zapotřebí ještě doladit, a tak nelze očekávat nové tarify dříve než začátkem roku 2020.

Navštivte www.dtest.cz/tarify
Zorientovat se v nabídkách mnoha desítek klasických a virtuálních operátorů prakticky nejde, a to bez ohledu na skutečnost, že jsou často nepřehledné a některé podmínky běžnému smrtelníkovi nesrozumitelné. Díky našemu nezávislému srovnávači můžete najít nejlevnější tarif podle vašich požadavků.
 

Přihlásit