Nové testy GPS navigací

Sdílejte

Vydáno: 28.6.2017   

Vyrážíte na dovolenou autem a hledáte vhodnou GPS navigaci? Zamiřte na www.dtest.cz/navigace, kde najdete výsledky nově i dříve otestovaných přístrojů a aplikací pro chytré telefony.

Nové testy TV a tabletů

Pravidelně pro vás aktualizujeme také další online databáze testů. Například tento měsíc jsme přidali nové výsledky 36 televizorů (www.dtest.cz/televize) či 12 tabletů (www.dtest.cz/tablety). V online databázích najdete rovněž desítky až stovky dříve testovaných modelů, včetně těch, které se nevešly do časopisu. Výrobky můžete třídit a řadit podle různých kritérií a vzájemně porovnávat.

Za poslední rok jsme otestovali více než třicet novinek mezi samostatnými navigacemi a zhruba dvacítku nových verzí navigací pro mobily. V tabulce níže vám přinášíme seznam deseti nejlépe hodnocených mobilních aplikací pro Android a iOS. Podrobné výsledky celého testu předplatitelé naleznou na našem webu.

Na prvních příčkách se umístily placené aplikace, jak ovšem ukazuje pohled do tabulky, kvalitní alternativu pro ně představují i navigace nabízené zdarma. I mezi nimi se najdou takové, které navigují bez přístupu k internetovému připojení – například HERE WeGo či Magic Earth. S koncem roamingu v Evropské unii jsou však pro cesty do zahraničí zajímavé i online navigace jako Waze nebo Google Maps (druhá jmenovaná přitom nabízí i omezené offline použití).

U placených navigací obvykle uvádíme ceny za mapy Evropy a bez dopravního zpravodajství, není-li obsaženo již v základnímu balíčku. Za zmínku stojí také skutečnost, že u části aplikací není zřejmé, že jsou placené – z obchodu si je můžete stáhnout zdarma, ale například po uplynutí určité doby je třeba zaplatit přímo v aplikaci.

Minitabulka GPS 2017-07

Nejlépe hodnocené navigace pro Android (porovnat)

Nejlépe hodnocené navigace pro iOS (porovnat)

Nově otestované samostatné navigace (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

GPS navigace (108 výrobků)
poslední aktualizace: 31.5.2021


Přihlásit