Přijmout či nepřijmout reklamaci - otázka s jedinou správnou odpovědí

Obsah prosincového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 12/2023 Obsah prosincového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 28.6.2017   

Přestože se přijetí reklamace zdá jako jednoduchý krok, často se v naší spotřebitelské poradně setkáváme se stížnostmi zákazníků na postup a jednání různých obchodníků. Kupříkladu paní Hana se na nás obrátila s dotazem, zda se může nějak bránit v případě, kdy jí prodávající nechce vystavit reklamační protokol. Pan Petr si zase stěžoval, že musel boty přinést k reklamaci třikrát, než narazil na prodavačku, která si nehledala výmluvy, proč reklamaci nepřijmout. 

Pokud potřebujete poradit, jak řešit problém se zákazníkem tak, aby obě strany byly spokojené? Volejte poradnu dTestu na telefonním čísle 299 149 009. Naši poradci jsou připraveni vám pomoci každý všední den od 9 do 17 hodin.

Je přiměřené, aby si prodávající kladl libovolné podmínky pro přijetí zboží do reklamace? Může například nepřijmout reklamaci mobilního telefonu, který má poškrábaný displej? Nebo naopak při reklamaci nabíječky požadovat i dodání mobilního telefonu? Na tyto a další otázky spojené s přijímáním zboží do reklamace naleznete odpovědi v našem krátkém webináři.

Webinář je určen nejen spotřebitelům, ale především obchodníkům, kteří nemají v komplikované právní úpravě jasno. Vzhledem k tomu, že za nesprávný postup při přijímání reklamace hrozí obchodníkům postih ze strany dozorových orgánů, je potřeba si základní zákonná pravidla dobře zapamatovat.


Přihlásit