Test dronů pro foto a video 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2017

Dron může být hračka pro dospělé nebo také užitečný nástroj pro snímání záběrů z výšky. Užití pro ně najdou fotografové, stavaři nebo třeba zemědělci. Otestovali jsme proto 15 dronů, které lze použít pro natáčení videa nebo pohled z ptačí perspektivy. Zaměřili jsme se na modely, které již nespadají do nejlevnější cenové třídy, zároveň jsou ale dostupné v běžných obchodech a jsou konstruované pro laiky, nikoliv pro profesionální použití.

Drony už nejsou jen technologický výstřelek. Pomalu se stávají běžnou součástí našeho života a něčím, co už na první pohled nezaujme pozornost každého kolemjdoucího, jako tomu bylo ještě před pár lety.

Stejně tak je jednoduché koupit si vlastní dron. Prodávají se už nejen v hobby obchodech, ale i v elektru, nebo dokonce v supermarketech. V nabídce je řada značek a modelů, které lákají na fantastické funkce. Virtuální brýle, natáčení videa v ultravysoké kvalitě, umělou inteligenci…

V našem testu 15 populárních dronů jsme nicméně zjistili, že je to všechno trochu složitější. Jednotlivé značky i modely se zásadně liší letovými vlastnostmi, kvalitou videa i funkcemi, které ne vždy dobře slouží svému účelu. K čemu jsme dospěli? Rozhodně dnes není problém koupit si kvalitní dron. Ale také se prodávají přístroje, které za svou cenu nabízí podprůměrné parametry a navíc ještě výbavu, která vám bude ve vzduchu úplně k ničemu. 


Testované výrobky - drony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Drony pro foto a video (15 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2017


Přihlásit