Test výrobníků sody 2017

Publikováno v časopise 7/2017

Když udeří letní teploty, hašení žízně se stane významnou denní aktivitou. Svou sezónu tak zažívají i přístroje, které z obyčejné vody či šťávy se sirupem dokážou přímo u vás doma vykouzlit perlivou sodovku nebo říznou limonádu. Plánujete zakoupit výrobník sody do své domácnosti a tápete, který by to měl být? Výkony 11 modelů, které jsme vyslali ke zkouškám, měřila odborná laboratoř. Průšvihy se nekonaly, zásadní rozdíly jsme našli zejména ve výkonnosti bombiček.

Jedenácti sodovkovačům jsme naplánovali cestu do laboratoře, abychom zhodnotili jejich kvalitu. Z běžně dostupných přístrojů jsme vybrali 9 modelů „moderního“ typu, o které se podělily tři značky – SodaStream, LimoBar a Eta, a 2 výrobky značek Isi a Liss, které svým designem odkazují na 80. léta minulého století. Mají srovnatelné výkony? Jakými trpí nedostatky? Odpovědi najdete v testu výrobníků sody.

Největší podíl na celkovém hodnocení měla výroba sody, pod níž se ukrývaly zkoušky výkonnosti sycení a senzorické hodnocení perlivosti. V něm se porovnávala perlivost sodovky bezprostředně po vyrobení a po 24 hodinách. Na přetřes přišla také uživatelská přívětivost, kde se hodnotily nejrůznější aspekty spojené s běžným používáním a čištěním, i konstrukce nebo hlučnost.

V testu najdete i srovnání sirupů, které výrobci vyrábějí pod svojí značkou, nebo svou značku s nimi spojují. Do tabulky jsme zařadili sirupy SodaStream, LimoBar a Moštěnický sirup (doporučuje Eta) ve třech příchutích - jahodové, pomerančové a kolové. Vedle složení a vybraných parametrů každého z nich jsme do tabulky propočítali například i ceny za vyrobenou limonádu s ohledem na naměřené hodnoty u výrobníků a náklady na pořízení sirupu. 


Testované výrobky - výrobníky sody (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Výrobníky sody (11 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2017


Přihlásit