Test pracích gelů na bílé prádlo 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 7/2017

Nalézt opravdu kvalitní prací prostředek nemusí být snadné. Lákavé obaly těchto výrobků sice často slibují hory doly, uvnitř se však většinou skrývá jen průměrný obsah. Ukázal to i náš aktuální test pracích gelů na bílé prádlo. Z dvaceti produktů dosáhl na celkově dobré hodnocení jen jediný. 

Uzavřít manželství je nejdražší metoda, jak si dávat prát prádlo zadarmo, prohlásil v minulém století trochu kousavě americký novinář Franklin P. Jones. O pravdivosti tohoto výroku se dá polemizovat, jedno je ale jisté. Péče o prádlo byla, je a bude součástí každodenního života a v drogistickém průmyslu se točí velké peníze. Své o tom vědí i výrobci pracích prostředků. S vědomím obrovské konkurence se snaží přivábit zákazníkovo oko a hlavně peněženku co nejlákavějšími tvrzeními v reklamách i na obalech svých produktů. Ať se člověk podívá téměř na jakýkoliv z nich, pravděpodobně nabude dojmu, že jde o vynikající prostředek, který umí zázraky.

Realita je ale trochu jiná a v rozporu s nadějnými sliby výrobců výsledky aktuálního pracího testu mnoho radosti nepřinesly. Vyložený propadák jsme sice nenašli, na výborný produkt, který by se výtečně popral s nejrůznějšími fleky a zároveň na jedničku zachoval i bělost prádla, jsme ale také nenarazili.

Nutno dodat, že obstát v našem náročném testu nebylo nijak snadné. Testované prací gely měly totiž za úkol poprat se celkem se 14 různými druhy špíny, kterou často naleznete na svých oděvech nebo oblečení vašich ratolestí. Sledovali jsme i to, jestli gely dokážou zachovat bělost prádla. 


Testované výrobky - prací gely na bílé prádlo (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Prací gely na bílé prádlo (20 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2017


Přihlásit