Test ledvinek s lahví na běžky 2005

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2005

Plány jsou krásné, ale když do nich vstoupí vrtošivá příroda, je rázem všechno jinak. A právě tohle se nám stalo (podotýkám ne poprvé). Krásně jsme si na konci loňského podzimu naplánovali, že uděláme radost běžkařům, kteří na svých lyžích zdolávají kilometry a kilometry na zasněžených horských pláních a vpřed je tu a tam pohání vidina nápoje, který utiší žízeň či zahřeje. A možná si někdo z nich povzdechne: jó potkat tak bernardýna, jenže kde je bernardýnům se soudkem na krku konec. Když není po ruce bernardýn, může ho zaskočit bernardýnka – hned vysvětlím. Tenhle pracovní název jsme přidělili ledvinkám s lahvemi, které jsou určeny právě pro potřeby běžkařů. A už jim zůstal.

Ten náš plán byl veskrze jednoduchý: bez sněhu se vyzkouší vše, co se vyzkoušet dá, na sněhu (samozřejmě při polykání kilometrů) to ostatní. A protože sníh nebyl, když jsme ho potřebovali, a protože jeho přívaly nastaly v době, kdy už se blížila uzávěrka únorového vydání a bylo zhola nemožné dostat do něj byť na poslední chvíli výsledky praktických zkoušek bernardýnek, navíc naši běžci ještě neuběhli, co uběhnout měli, rozhodli jsme se následovně: nejdříve pustíme vše, co víme (a víme toho už dost) a za měsíc se k bernardýnkám znovu vrátíme. I tímto rozhodnutím totiž zabráníme, abyste zbytečně za některé ledvinky nevyhazovali peníze, případně abyste věděli, na co se v obchodě zaměřit. Takže...

Do testu jsme nakoupili jedenáct ledvinek, jejichž ceny se pohybovaly od 220 do 749 korun. Šest z nich mělo v příslušenství vlastní lahev, k pěti jsme lahev museli dokoupit (jednalo se o modely YOKO, ATOMIC RACE, PIGEON SPORT, TESTUDO a RED BROOK); vybrali jsme značku EXEL s objemem 0,7 litru od výrobce R & B.


Testované výrobky - ledvinky s lahví na běžky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ledvinky s lahví na běžky (22 výrobků)
poslední aktualizace: 1.3.2005


Přihlásit