V Číně začíná kampaň na podporu používání dětských autosedaček

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 15.6.2017   

Čínská spotřebitelská organizace MingJian spouští ve spolupráci s Global NCAP a Rotary Clubem kampaň za větší bezpečnost na silnicích a na podporu používání dětských autosedaček. V Číně autosedačky používá pro své ratolesti velmi málo řidičů.

Každoročně na čínských silnicích umírá přibližně 18,5 tisíce dětí. Jen minimální množství jich přitom cestuje v autosedačkách, jejich používání je v Číně takřka vzácností. Oproti evropským 95 % řidičů své děti vozí v autosedačkách necelých 5 % čínských motoristů. Podle organizací, které zajišťují kampaň za bezpečnější silnice, je na čase, aby se toto změnilo.

Pod názvem SAVE tak spouštějí čtyřbodový program zaměřený na zvýšení povědomí o bezpečném cestování vozem s malými dětmi a o nutnosti používání dětských autosedaček.

Prvním bodem je školení pro komunitní lídry o důležitosti používání autosedaček. Na něm se dozví například o různých zákonných náležitostech, jež musí autosedačky splňovat, jaké druhy sedaček existují, či jak rozeznat kvalitní výrobek od podezřelého. Druhou částí tohoto školení bude praktická část spojená s kurzem, jak správně nainstalovat sedačku do vozu a jak připoutat dítě.

Druhým bodem je zapojení sociálních médií. Organizace MingJian připravila instruktážní videa, tipy a manuály pro rodiče v podobě vhodné pro sdílení na sociálních sítích.

Třetí bod se týká testu 250 sedaček, jež se prodávají v Číně, realizovaném v laboratořích ADAC v Německu. Tyto testy by měly zjistit, zda i čínské autosedačky splňují náročná mezinárodní kritéria pro bezpečnost.

Posledním bodem je pak organizování událostí pro širokou veřejnost, které by měly zvýšit povědomí o bezpečném chování na silnici a používání dětských autosedaček. Organizace MingJian je pořádá ve spojení s různými vládními a nevládními organizacemi, ale i například šanghajskou dopravní policií a dětskou nemocnicí.
 

Přihlásit