Co najdete v červencovém dTestu

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2021 Obsah červnového dTestu

V prvním letním vydání našeho časopisu se můžete těšit na pět obvyklých tesů a jeden srovnávací článek. Hned tři testy se týkají něčeho na osvěžení v letních vedrech, jeden potěší milovníky moderní techniky, jeden pak ty, kteří si potrpí na bílé prádlo. Srovnání se pak bude týkat přípravků, které nám pomohou zužitkovat úrodu nejen ze zahrádky.

Těšit se můžete na následující testy:

Prací prostředky: V prvním prázdninovém čísle vás čeká pravidelný test pracích prostředků. Tento rok jsme do něj zařadili jednak prací gely na bílé a stálobarevné prádlo. V laboratoři jsme prověřili, zda a jak umějí odstraňovat skvrny či zachovat barvu prádla.

Drony pro focení: Při testování dronů s kamerou jsme se zaměřili na jejich letové vlastnosti, ovládání, kvalitu videozáznamu, výdrž baterie i bezpečnost.

Nealko piva: Jsou populární piva skutečně nealkoholická? Zajímal nás také obsah nežádoucího mykotoxinu deoxinivalenolu.

Čokoládové zmrzliny: Testované zmrzliny jsme nakoupili nejen u nás, ale i v Německu a nechali jsme je porovnat. Kromě senzorického hodnocení nás zajímal i obsah mléčného tuku a kakaa.

Výrobníky sody: U moderních výrobníků sody i retro „sifonů“ nás nejvíce zajímalo, kolik sodovky zvládnou vyrobit z jedné náplně, jak snadno se obsluhují a jaké jsou náklady na jejich provoz.

Přípravky na zavařování: Jaké se v přípravcích pro přípravu marmelád používají želírovací látky? Kolik cukru musíte při přípravě ještě přidat? Tyto a další otázky nás zajímaly při přípravě srovnávacího článku věnovanému přípravkům pro domácí výrobu marmelád a džemů.

V tomto čísle najdete i obvyklé spotřebitelské novinky ze světa a finanční a právní servis.

Přihlásit