Hackeři napadli databázi hesel služby OneLogin

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 7.6.2017   

Hackerům se na začátku června letošního roku podařilo prolomit do databáze hesel služby OneLogin. Server Consumerist doporučuje jejím uživatelům, aby si urychleně změnili heslo.

Služba OneLogin slouží k zabezpečenému přihlašování k více internetovým stránkám, aplikacím a službám pomocí jediného hesla. Do její databáze ovšem v nedávné době pronikli hackeři a získali přístup k části uložených hesel.

Provozovatelé služby útok potvrdili. Uživatele, kterých se týkal, již upozornili na hrozící riziko a připomněli jim, aby si co nejdříve změnili heslo. Jak velkého počtu uživatelů se útok týkal, však podle serveru ZDN Net provozovatelé služby OneLogin nezveřejnili.

Podle ZDN Net se jednalo o všechny uživatele, jejichž hesla byla uložena na americkém serveru. Hackerům se údajně navíc podařilo prolomit i šifrování u hesel. ZDN Net se tak přidává společně s Consumeristem k apelu na uživatele služby OneLogin, aby si skutečně změnili heslo a vygenerovali si i nové API klíče a tokeny.

Hackeři se v současnosti dostávají k databázím hesel a přístupů až nepříjemně snadno. Z nedávné minulosti stačí připomenout například případ chytrých plyšáků CloudPets, z jejichž cloudového uložiště se podařilo hackerům získat statisíce přístupových údajů.
 

Přihlásit