Test přenosných bezdrátových reproduktorů 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2017

Rádi posloucháte hudbu kdykoliv, kdekoliv? Pak právě vám může přijít vhod přenosný bezdrátový reproduktor. Jaký zvolit, abyste místo příjemného poslechu spíše netrpěli? V obchodech jsme vybrali celkem 38 modelů a otestovali kvalitu jejich zvukové reprodukce, výdrž baterie či snadnost obsluhy. Rozdíly zejména v kvalitě zvuku a provozní době jsou velké, stejně jako v pořizovacích cenách.

Hlavní výhody přenosných reproduktorů jsou praktické rozměry a snadný transport. Nejsou však zadarmo. Podepisují se na kvalitě zvuku, kterému chybí síla srovnatelná s většími domácími zvukovými systémy. Jak ukázal náš test, mnoho modelů svou reprodukcí neuchvátí, ovšem najdou se i takové, které na svou velikost hrají překvapivě dobře.

Stěžejní je pro tyto přístroje rovněž výdrž baterie. Měřili jsme proto dobu přehrávání hudby při běžné hlasitosti s plně nabitou baterií. Našli jsme jak propadlíky, kteří nevydrží ani pět hodin, tak vytrvalce s provozní dobou více než 30 hodin.

Test zároveň odhalil, že nutně neplatí jednoznačný poměr mezi cenou a kvalitou. I některé drahé modely skončily v průměru a naopak některé z levnějších získaly dobré známky.

 


Testované výrobky - bezdrátové reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Přenosné bezdrátové reproduktory 2017 (38 výrobků)
poslední aktualizace: 6.6.2017


Přihlásit