Test fotoaparátů s výměnným objektivem 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2017

V loňském roce jsme v našem pravidelném testu fotoaparátů psali o tom, že takzvaných bezzrcadlovek, tedy kompaktů s výměnným objektivem, je na trhu čím dál více a jsou stále kvalitnější. Letos se ukázalo, že si svoji pozici už definitivně obhájily. Porovnali jsme 26 zrcadlovek a bezzrcadlovek, které se prodávají v sadě s univerzálním objektivem. A výsledek? Nelze jednoznačně říci, že by jeden typ fotil lépe než ten druhý.

Není to tak dlouho, co na trhu pokročilých fotoaparátů dominovaly zrcadlovky. V posledních letech se začíná situace měnit. Bezzrcadlovky, tedy přístroje s kompaktními rozměry, ale zároveň s výměnnými objektivy a možnostmi fotit v manuálním režimu, se prosazují čím dál více.

V našem aktuálním testu pokročilých fotoaparátů jsme proto postavili vedle sebe jak zrcadlovky, tak bezzrcadlovky. Zaměřili jsme se na sety, které nabízí tělo a co nejuniverzálnější objektiv – tedy se zoomem a možností fotit jak v širokém, tak portrétovém ohnisku.

Celkem jsme vybrali 26 kombinací těl a objektivů a podrobili je detailnímu souboru zkoušek, v němž musely prokázat kvalitu fotografií, videa včetně zvukového záznamu nebo ovládání, kde jsme posuzovali jejich rychlost, ergonomii či práci se spouští a zoomem. Nakonec jsme ohodnotili i kvalitu displeje a hledáčku.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pokročilé fotoaparáty (223 výrobků)
poslední aktualizace: 29.6.2023


Přihlásit