Test balených přírodních minerálních vod 2005

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2005

Když jsme nakupovali balené minerální vody a když jsme je převáželi k analýzám, nijak jsme nepřemýšleli o tom, do čeho jdeme – prostě se udělají analýzy, na jejichž základě napíšeme, jak na tom minerálky jsou. Když jsme dostali výsledky analýz, dalo se sice napsat, co se při nich zjistilo, avšak když jsme shromáždili další informace, objevilo se pár zajímavých momentů. Škoda, abyste o nich nevěděli.

Možná že čtení následujících řádků bude pro vás o trochu náročnější, na druhou stranu se ale potom nenecháte tak snadno kde čím ovlivnit. První kapitolka se bude zabývat legislativou. Nepřeskakujte ji...

Zasvěcení vědí, nezasvěcení netuší, neb se o tom veřejně nemluví, že na poli balených vod existuje již téměř rok prazvláštní stav a ještě pár měsíců trvat bude. Když se republika připravovala na vstup do Evropské unie, musela harmonizovat národní legislativu s předpisy Evropského společenství. Doslova na poslední chvíli to stihlo i Ministerstvo zdravotnictví. Slavnostně jsme 1. května 2004 vstoupili do Evropské unie a právě v tento den nabyla i účinnosti vyhláška uvedeného ministerstva, která zakotvuje požadavky na jakost a zdravotní nezávadnost balených vod a způsoby jejich úpravy (č. 275/2004 Sb.), a k témuž datu byla zrušena vyhláška předchozí. Až potud je vše v pořádku.


Testované výrobky - balené minerální vody (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Balené minerální vody (11 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2005


Přihlásit