Navigaci pro scootery užijí leda kurýři

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 18.5.2017   

Belgická spotřebitelská organizace Test-Achats otestovala navigaci Tom Tom VIO, která je uzpůsobena speciálně pro použití na skútru. Ačkoliv Test-Achats uznává, že se jedná o poměrně šikovný a praktický výrobek, pro běžného motocyklistu je však příliš drahým luxusem.

Navigace VIO se skládá ze dvou prvků. Prvním je aplikace v chytrém telefonu, druhým kulatý displej, který připomíná zrcátko, případně další přístrojový budík.

Test-Achats uvádí, že voděodolný dotekový displej dobře reaguje i na ruku v rukavici a je dobře čitelný i na přímém slunci. Chybí mu však pokročilejší funkce, takto si musí vlastník přístroje vystačit s ukazatelem polohy, přepínáním zobrazení mezi aktuální mapou a náhledem cesty a ukazatelem rychlosti, který upozorňuje na překročení zákonného limitu.

To se však zdá Test-Achats příliš málo, zvláště když má tato navigace stát 160 euro. Podle Belgičanů stejně dobře poslouží běžný chytrý telefon, pokud se připevní na řídítka. U telefonu sice lze očekávat horší odolnost vůči dešti či sněhu, navigace VIO však podle Test-Achats za investici nestojí. Koupě se podle ní vyplatí leda kurýrům a podobným motocyklistům, kteří denně ve městě najezdí mnoho kilometrů.
 

Přihlásit