Chcete výhodnější tarif?

Obsah únorového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 2/2024 Obsah únorového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 3.5.2017   

České mobilní služby patří k nejdražším v Evropě. Platíme nepřiměřeně vysoké částky za podstatně horší služby, než mají naši evropští sousedé, a nemáme na růžích ustláno, ani pokud jde o smluvní podmínky. Přístup mobilních operátorů svědčí o tom, že jim jejich silné postavení dovoluje ignorovat nespokojenost zákazníků. Jedním ze způsobů, jak získat výhodnější cenové i smluvní podmínky, je hromadná změna operátora. Rozhodli jsme se ji zorganizovat, spojit síly a získat lepší cenu pro všechny zapojené spotřebitele. Přidejte se! 

O co jde?

Pokud přijdete za svým operátorem jako jednotlivec, pravděpodobně vás odkáže na standardní ceník, který vás příliš nepotěší. Když ale operátory oslovíme jako silná skupina mnoha tisíců zákazníků, budou mít větší motivaci nabídnout lepší cenu.

Naše hromadná změna operátora Chci výhodnější tarif funguje na principu kolektivního nákupu: účastnit se může každý, stačí se nezávazně zaregistrovat na webové stránce kampaně www.ChciVyhodnejsiTarif.cz. Na počátku června proběhne aukce, v níž zvítězí operátoři, kteří předloží nejlepší nabídky. Po aukci zašleme zaregistrovaným účastníkům zprávu o vítězných společnostech a podrobnější informace o vysoutěžených tarifech. Účastníci budou mít dostatek času na rozhodnutí, zda chtějí nabídku přijmout.

Vyjednáme výhodnější podmínky

Každý operátor, který se chce účastnit naší aukce, musí přijmout podmínky, jejichž cílem je ochrana spotřebitele. Operátory zavazujeme například k tomu, aby v aukci nabízeli smlouvy bez skrytých poplatků a na jeden rok bez automatického prodloužení na další dobu určitou. Podmínkou účasti je také zajištění kvalitního zákaznického servisu. Operátoři musí akceptovat všechny způsoby platby a nepožadovat za některou z nich zvláštní příplatky.

Registrace již běží! Připojte se, je to jednoduché a nezávazné.

Vyplňte formulář na webových stránkách www.ChciVyhodnejsiTarif.cz.

Kde získáte více informací? Navštivte sekci „Nejčastější dotazy“ na www.ChciVyhodnejsiTarif.cz. Můžete nás také kontaktovat na tarify@dtest.cz nebo na telefonním čísle 272 272 274, kde jsme vám k dispozici každý všední den mezi 9. – 17. hod.

3 kroky ke změně


1. REGISTRACE

Registrace je nezávazná a zdarma. Je zcela na vás, zda se po aukci rozhodnete změnit svého mobilního operátora. K prvnímu kroku registrace je nutné uvést pouze jméno, příjmení a e-mailovou adresu. Zaregistrovat se můžete na www.ChciVyhodnejsiTarif.cz.

2. AUKCE

V pátek 9. června uspořádáme on-line aukci mobilních operátorů, ze které vzejdou konkrétní nabídky cen mobilních tarifů. Operátoři budou soutěžit o několik tarifů s různými objemy volání, SMS a dat, které odpovídají nejčastějším požadavkům spotřebitelů. Každý tarif může být vysoutěžen jiným operátorem. Operátoři, kteří ve stanovené lhůtě nabídnou nejnižší cenu tarifu, budou vybráni jako vítězové aukce.

3. NABÍDKA

Obdržíte nabídku a rozhodnete se, zda chcete změnit operátora. V e-mailu s nabídkou, který po aukci obdržíte, najdete také odkaz na formulář, jehož prostřednictvím si zvolíte tarif, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Pokud se rozhodnete pro změnu operátora či pouze tarifu, formulář vyplníte a odešlete. Data z formuláře předáme novému operátorovi, který vám zašle návrh nové smlouvy a další dokumenty potřebné ke změně.


Přihlásit