Samsung zveřejnil plány na další využití telefonů Galaxy Note 7

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 3.5.2017   

Aféra s vybuchujícími bateriemi v telefonech Samsung Galaxy Note 7 má za následek, že sklady jihokorejského výrobce přetékají vrácenými přístroji. V tuto chvíli se v nich nacházejí miliony neprodejných přístrojů a jejich částí. Výrobce nedávno odtajnil své plány na jejich další využití. 

Z části těch nejvíce poškozených plánuje vytěžit kovy jako stříbro, zlato, ale i nikl či měď. Samotné rozložení přístrojů na prvočinitele by pak měly mít na starosti společnosti, které se zabývají ekologickou likvidací podobných výrobků.

Další přístroje budou rozloženy na součástky. Část dílů jako čočky či kamery poslouží například jako testovací vybavení při vývoji nových přístrojů. Další díly mohou být využity přímo v nových přístrojích.

V neposlední řadě se Samsung chystá část navrácených přístrojů repasovat a znovu uvést na trh. Výrobce zatím nespecifikoval cenu, technické údaje ani název, pod nímž by měly být repasované telefony prodávány. Jediným konkrétním vyjádřením byl slib, že na americkém trhu se nabízet nebudou.

Samsung má také špatné zprávy pro majitele přístrojů Galaxy Note 7, kteří se ho odmítli vzdát a odevzdat do servisu. V nejbližší době vydá aplikaci, která znemožní další užívání těchto telefonů. Podle americké spotřebitelské organizace Consumer Reports se do servisů nevrátila přibližně 3 % přístrojů prodaných po celém světě.

Aféru zavinili vývojáři, kteří v přístroji Galaxy Note 7 ponechali příliš malý prostor pro baterii. Ta se tak v přístroji ohýbala a stlačovala. Z tohoto důvodu pak mohla zkratovat a samovolně vybuchnout. Situaci nevyřešila ani první vlna oprav, kdy byly baterie pouze nahrazovány za nové, Samsung tak musel krátce po uvedení přístroje na trh přistoupit k jeho stažení. Model Galaxy Note 7 měl být vlajkovou lodí jihokorejské značky, ve výsledku však společnosti způsobil ztráty ve výši několika miliard amerických dolarů.
 

Přihlásit