Test sportovních kočárků 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2017

Bez kočárku se obejde málokterá domácnost s malým dítětem. Jak ale vybrat ten nejlepší? Cena a kvalita výrobků se výrazně liší a ty nejdražší nemusejí být nejlepší. Abychom vám výběr usnadnili, podrobili jsme řadě praktických i laboratorních zkoušek modely dostupné na našem trhu. U jednoho výrobku jsme našli závažnější bezpečnostní prohřešek a u řady nežádoucí chemikálie. Vítězný a poslední kočárek dělí 60 procentních bodů, zato v ceně jen pár stokorun. 

Slovo kočárek se v domácnosti s malým dítětem skloňuje velmi často. Málokdo ale asi tuší, že je staré už více než čtyři sta let. Vzniklo prý dokonce dříve než příbuzný výraz kočár a poprvé ho měl už v roce 1598 použít bohemista a spisovatel Daniel Adam z Veleslavína.

Kočárek vznikl ze slova kočí, které zahraniční jazykovědci považují za původně maďarské, odvozené od jména zdejší vesnice Kocs. Čeští lingvisté Josef Dobrovský a Jan Gebauer se ovšem projevili jako patrioti a prosazovali myšlenku, že kočárek pochází z českého výrazu kočí, které vzniklo ze slova kotec, neboli vůz s kotcem, tedy uzavřenou korbou.

Vozítko pro dítě i nákup

Ať už slovo kočárek vzniklo jakkoliv, v každém případě jde o výrobek, který by měl vydržet nejen zápřah ratolesti, ale také nákupu a různých dalších věcí. Hlavně by se s ním ale mělo bez ohledu na terén snadno manipulovat, měl by se dát snadno složit, být odolný a bezpečný, navíc bez obsahu nežádoucích látek.

Inu, požadavků je dost, a vyhovět všem není jednoduché. Jak si s obtížnými zkouškami v terénu i laboratoři poradilo 18 sportovních kočárků, se dozvíte v našem aktuálním testu.


Testované výrobky - kočárky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kočárky 2016–2018 (52 výrobků)
poslední aktualizace: 3.5.2018


Přihlásit