Test alkalických AAA baterií 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2017

Bubnující králíček nebo sprintující monočlánek – to jsou obrázky, které se leckomu promítnou v hlavě při nákupu baterií. Dostojí ale samotné baterie od renomovaných značek své pověsti? Nakoupili jsme 14 běžně dostupných alkalických mikročlánků AAA a postavili vedle sebe jak populární výrobce, tak méně známé a privátní značky obchodních řetězců. Zjistili jsme, že rozdíl mezi nimi pocítí hlavně vaše peněženka.

Alkalické baterie jsou stále populárnější volbou pro napájení drobných spotřebičů. Má to své opodstatnění – oproti klasickým zinko-chloridovým článkům mají lepší výdrž a zároveň je lze koupit za poměrně nízkou cenu.

Přesto se cena u jednotlivých značek alkalických baterií výrazně liší. Můžete však očekávat od pětinásobně dražších baterií i pětinásobnou kapacitu? Náš test ukázal, že cena není vždy dobrým vodítkem ke koupi nejvytrvalejšího článku.

Zkoušeli jsme 14 alkalických AAA baterií jak od známých výrobců, tak těch, které se prodávají pod značkou obchodního řetězce. Náš test se sestával z výdrže baterií při použití v přenosné svítilně a v bezdrátové myši. Vzhledem k tomu, že alkalické baterie jsou známé tím, že se při nižších teplotách rychleji vybíjejí, otestovali jsme jejich výdrž ve svítilně také při teplotě 0 °C.


Testované výrobky - alkalické AAA baterie (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Alkalické baterie AAA (14 výrobků)
poslední aktualizace: 4.5.2017


Přihlásit