Test chytrých telefonů 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2017

Po několika měsících opět přicházíme s testem chytrých mobilních telefonů. Od posledního srovnání jsme otestovali desítky nových modelů. Na následujících stránkách se věnujeme těm nejzajímavějším, které byly v době uzávěrky k dispozici na českém trhu. V našem výběru naleznete jak telefony přívětivé k vaší peněžence, tak i prémiové modely určené pro náročnější uživatele. Stále platí pravidlo, že dražší nemusí nutně znamenat lepší. Ovšem u těch zcela nejlevnějších mobilů je dobré mít se na pozoru. 

Po několika měsících opět přicházíme s testem chytrých mobilních telefonů. Od posledního srovnání jsme otestovali desítky nových modelů. Na následujících stránkách se věnujeme těm nejzajímavějším, které byly v době uzávěrky k dispozici na českém trhu. V našem výběru naleznete jak telefony přívětivé k vaší peněžence, tak i prémiové modely určené pro náročnější uživatele. Stále platí pravidlo, že dražší nemusí nutně znamenat lepší. Ovšem u těch zcela nejlevnějších mobilů je dobré mít se na pozoru.

Dnešní chaotická doba nabízí jen málo jistot. Spolehnout se můžeme možná tak na to, že každý den vyjde slunce, že Karel Gott vyhraje příštího Zlatého slavíka nebo že nás ve městech čekají Vánoce na blátě. A také na to, že významní výrobci mobilních telefonů každý rok představí nové zástupce v klíčových modelových řadách.

Od loňského listopadu, kdy jsme test mobilů zařadili do časopisu naposledy, výrobci na trh vychrlili ohromující množství modelů. Laboratoř, ve které smartphony testujeme, tak měla jako obvykle napilno. Jen za poslední pololetí se naše databáze výsledků rozšířila o desítky výrobků. Pro publikaci v časopise jsme vybrali ty nejzajímavější z nich, shodou okolností všechny běží na operačním systému Android a naprostá většina pochází z Asie.

Testy mobilů patří k nejobsáhlejším a nejnáročnějším. Testovací program jsme navrhli tak, aby vyzkoušel všechny vlastnosti, které jsou u dnešních chytrých telefonů důležité, např. displej, baterii, paměť, fotoaparát, prohlížení internetu, dílenské zpracování, obsluhu nebo třeba přehrávání hudby.
 


chytré telefony nad 8000 Kč (porovnat)

chytré telefony do 8000 Kč (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2018–2020 (318 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit