dTest nabízí služby i pro podnikatele

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2022 Obsah záříjového dTestu

Provozujeme největší poradnu pro spotřebitele v ČR a prostřednictvím různých kampaní bojujeme za práva českých spotřebitelů. Ale co podnikatelé? Kdo jim kvalitně poradí ve spotřebitelských otázkách? Řada konfliktů mezi obchodníky a jejich zákazníky pramení z neznalosti či nevhodného výkladu zákonných práv a povinností. Naším cílem je nejen hájit práva spotřebitelů, ale i zlepšovat vztahy mezi spotřebiteli a podnikateli. Podnikatelům proto nabízíme možnosti, jak získat potřebné informace a začlenit je do své obchodní praxe.

Na 18. května 2017 je naplánován kurz na téma „Prodej zboží v e-shopech“. Kurz obsahuje řadu příkladů z praxe a nabízí možnost si nabyté znalosti ověřit v praktických modelových situacích.

Jedná se o poslední kurz v tomto pololetí, neváhejte se přihlásit! Podrobnosti naleznete na www.dtest.cz/kurzy

Podnikání není vždy jednoduché. Na podnikatele je kladeno velké množství zákonných povinností a zákazníci občas zneužívají svá práva. Pro drobné obchodníky může být složité vyznat se ve všech zákonech a vyhláškách a znát podrobně svá práva a povinnosti. Již od roku 2012 vzděláváme i podnikatele, zaměřujeme se na právní souvislosti ve vztazích mezi podnikateli a spotřebiteli. Využíváme naše zkušenosti ze spotřebitelské poradny, díky kterým víme, kde vznikají třecí plochy mezi podnikateli a spotřebiteli, a nezapomínáme ani na příklady z praxe. Proškolili jsme již stovky podnikatelů a zaměstnanců různých společností, kteří si naše školení chválí. Například pan Jaroslav N. říká: "Kurz Prodej a reklamace vnesl jasno do pojmů nového občanského zákoníku. Byl veden přehledně a srozumitelně. Provedl nás modelovými situacemi reklamací. Naše postupy budou o to profesionálnější.

Specifickou kapitolou je mezi spotřebiteli stále populárnější prodej přes internet. Ten má i pro obchodníky mnoho pozitiv, nicméně přináší s sebou i určitá rizika. Důležitou součástí každého e-shopu jsou obchodní podmínky, které definují práva a povinnosti obou stran. Pro laika může být velice složité sestavit dobré obchodní podmínky, kterým by jeho zákazníci rozuměli. Na kontrolu obchodních podmínek a plnění souvisejících povinností se zaměřují dozorové orgány a udělené pokuty se pohybují v řádech tisíců až desetitisíců korun. V souvislosti s novým občanským zákoníkem jsme proto vytvořili vzorové dTest obchodní podmínky pro e-shopy, které je možné převzít. O dTest  vzorových obchodních podmínkách se dozvíte více na podnikatel.dtest.cz. Naše vzorové obchodní podmínky, stejně jako kurzy a webináře, které pořádáme pro podnikatele, jsou určeny pro české právní prostředí.

Proškolení obchodníků ve spotřebitelské legislativě prospívá jak spotřebitelům, tak i podnikatelům. Proto jsme se také zapojili do dvouletého mezinárodního projektu pro vzdělávání malých a středních podniků, který organizuje Evropská spotřebitelská organizace BEUC, Evropská asociace malých a středních podniků a řemesel UEAPME a Evropská asociace obchodních a průmyslových komor EUROCHAMBRES.

Přehled aktuálních celodenních kurzů naleznete na www.dtest.cz/kurzy. Máme zkušenosti i s přípravou kurzů na míru, realizovali jsme je například pro společnosti HUDYsport a.s., Kaufland Česká republika v.o.s. či HECHT MOTORS s.r.o. Každý měsíc také pořádáme bezplatné přibližně třicetiminutové on-line webináře, více informací naleznete na www.dtest.cz/webinare.

A nezapomínejte, že i naše spotřebitelská poradna je tu pro vás. Již nyní se na ni denně obrací desítky obchodníků se svými dotazy.

Přihlásit