Test povinných ručení 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2009

Od roku 2000 si můžete sami volit pojistitele vašeho povinného ručení. Nyní ho už nabízí šestnáct pojišťoven. Cena a celková nabídka produktů je různá. Nemůžete se zorientovat? Poradíme vám.

Co zjistil náš test o povinném ručení?


Změny v povinném ručení: Od ledna 2009 došlo v povinném ručení k mnoha změnám. Tento produkt především podražil, za což z největší části může špatná situace na našich silnicích.

Zelená karta: Ke změně dochází i v dokladu o zaplacení povinného ručení. Doteď stačilo, když jsme s sebou vozili ústřižek složenky. Od ledna je už nutná Zelená karta. Pokud byste se prokazovali jen ústřižkem, bude to pro policii stejné, jako byste neměli žádný doklad. Změny se týkají i škod, ke kterým je nutné přivolat policii.  

Nabídka pojišťoven: K mnohým produktům máte zdarma asistenci. Můžete se také připojistit proti přírodním i kriminálním živlům atd. Ovšem nenechte se zlákat na něco jen proto, že je to „zdarma“. Obvykle to bývá započtené v celkové ceně produktu. Srovnejte si nabídky jednotlivých pojišťoven. Produkty se liší v mnohém – cenou, ale i rozsahem služeb.  

TEST je tu pro vás. Tentokrát se soustředíme na povinné ručení a na to, jaké změny nám přináší. Jak se konkrétní produkty bank liší? Předplaťte si náš test a budete vědět více.Přihlásit