Rakouský T-Mobile šije tarify na míru, ten český nabízí jen konfekční velikosti

Obsah dubnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 4/2024 Obsah dubnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 12.4.2017   

Nevyhovuje vám žádný z aktuální nabídky českých tarifů? Cítíte se limitováni zkreslenými představami operátorů o vašich telekomunikačních potřebách? Nejlepším řešením by pro vás byl tarif rakouského T-Mobilu, šitý na míru každému zákazníkovi. Český T-Mobile vás však donutí obléknout konfekční velikost.

Zapojte se i vy do naší kampaně Za férové operátory. Již více než 2650 spotřebitelů vyjádřilo nesouhlas s praktikami telefonních operátorů. Přihlaste se i vy a vyjádřete svoji podporu na sociálních médiích pomocí hashtagu #ZaFeroveOperatory.

Rakouský T-Mobile představil minulý měsíc nový flexibilní tarif, který přináší spotřebitelům dosud nevídané možnosti. Zákazník si totiž sám může vybrat, které služby a v jakém rozsahu v daném měsíci využije. Obsahem tohoto tarifu tedy nejsou konkrétní parametry, kterými je zákazník vázán a kterým musí přizpůsobovat své potřeby, ale pouze určitá suma takzvaných volných jednotek, se kterými může naložit dle libosti. Jedna jednotka pak odpovídá 1 minutě volání, 1 SMS nebo 1 MB dat.

K dispozici jsou hned tři varianty tarifu. Za cenu v přepočtu 270 Kč získá zákazník 4000 jednotek. S těmi pak může naložit zcela dle svého uvážení. Pokud tedy daný měsíc provolá například 1000 minut a pošle 1000 SMS, zbyde mu ještě 2000 MB volných dat, což odpovídá 2 GB.

Pro náročnější zákazníky je pak k dispozici také varianta nabízející 15 000 jednotek, která vyjde v přepočtu na 406 Kč. V rámci této nabídky zákazník může využít například 3000 volných minut, 1000 SMS a 9 GB dat. Množství čerpaných služeb však opět závisí jen na jeho rozhodnutí.

Pokud jsou pro zákazníka nabízené balíčky příliš drahé, může tyto jednotky čerpat i jednotlivě, a to dle množství jeho kreditu na SIM kartě. V takovém případě stojí jednotka v přepočtu 2,50 Kč.Pokud mu naopak nabízené balíčky nedostačují, může si volné jednotky ještě dokoupit. Dalších 100 jednotek vyjde v přepočtu na 27 Kč, 1000 jednotek pak na 135 Kč.

Netřeba ani dodávat, že tarif lze pořídit i bez jakéhokoliv závazku a jeho zavedení nepodléhá žádným dalším poplatkům. Čerpání služeb tedy závisí pouze na zakoupení balíčku, který lze platit buď automaticky každý měsíc, nebo jednorázově ze zakoupeného kreditu. Po vyčerpání balíčku není zákazník k operátorovi nijak vázán.

Proč takové schéma nenabízí také český T-Mobile, zůstává záhadou. Ten nedávno představil zcela novou (a ne zrovna uspokojivou) řadu tarifů, pojmenovaných velmi příznačně podle konfekčních velikostí. Nezbyde vám tedy nic jiného, než se mermomocí „narvat“ do některého z nabízených tarifů velikosti S, M, L, XL nebo XXL. Zatímco naši rakouští sousedé mají tarify šité na míru.

Podrobné informace se dočtete na této webové stránce rakouského T-Mobilu.


Přihlásit