Test střešních nosičů kol 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2017

Vyzkoušeli jsme 17 nosičů kol na střechu auta a zjistili, že mezi nimi panují velké rozdíly. Některé fungovaly spolehlivě, jiné při montáži prozkoušely naši trpělivost a narazili jsme i na modely, které vám mohou poškodit kolo nebo poškrábat auto. Test ukázal, že spolehlivý, bezpečný a snadno sestavitelný nosič lze pořídit i za nízkou cenu.

Nosiče na střechu auta jsou populární a cenově dostupnou možností, jak převážet kola. Otestovali jsme 17 modelů českých i zahraničních výrobců a zkoušeli například to, jak snadno se sestavují, montují na střechu i zda na ně lze pohodlně upevnit bicykl. Dále jsme ověřovali i ochranu proti korozi či zabezpečení proti krádeži. Upevnění nosičů jsme ověřili při testovací jízdě po dálnici, okresní silnici i prašné cestě.

Test ukázal obrovské rozdíly mezi jednotlivými nosiči. Vyšlo najevo, že zatímco na některé se lze při jízdě spolehnout a nabízí i rychlou a jednoduchou montáž, u jiných hrozí poškození vašich kol i poškrábání laku auta. U některých modelů také musíte počítat se zdlouhavou a nepohodlnou montáží.

Mimo to se nelze spolehlivě orientovat ani podle ceny. Několik nosičů v nižší nebo střední cenové hladině dosáhlo velmi dobrého hodnocení a svými vlastnostmi překonaly i výrazně dražší modely.


Testované výrobky - střešní nosiče (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Střešní nosiče jízdních kol (27 výrobků)
poslední aktualizace: 30.3.2017


Přihlásit