Vítězný dodavatel přijme další zákazníky

Obsah záříjového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 9/2023 Obsah záříjového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 14.3.2017   

Líbí se vám možnost ušetřit za elektřinu či plyn a získat smlouvu s výhodnými podmínkami? Nezaregistrovali jste se do kampaně „Chci výhodnější energie“, ale máte o změnu dodavatele zájem a chcete vědět, kolik byste mohli ušetřit na výdajích za elektřinu a plyn? Registrujte se na stránkách www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz a my vám spočítáme možnou úsporu. Stále se totiž můžete zapojit. Registrace je nadále nezávazná a zdarma. 

Oficiální registrace do naší hromadné změny dodavatelů energií byla uzavřena ke dni aukce, v současné době je ale možné ucházet se o místa, která se uvolní po spotřebitelích, kteří se rozhodnou naší nabídku nevyužít.

Nyní probíhají výpočty úspory pro více než 50.000 domácností, které se zaregistrovaly do kampaně „Chci výhodnější energie“. Zapojeným účastníkům rozešleme do konce března osobní nabídky, ze kterých se dozví, kolik mohou ušetřit na výdajích za elektřinu a plyn, pokud přejdou k vítěznému dodavateli. Lidé pak budou mít několik týdnů na rozmyšlenou, zda chtějí nabídku přijmout. Registrace ani zaslání nabídky neznamenají pro spotřebitele žádný závazek, zapojené domácnosti nemají povinnost přejít k vítěznému dodavateli. V dubnu 2017 se pak otevře možnost vyplnit nevyužitá místa dalšími uchazeči. Zaregistrujte se na www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz, a my vám dáme vědět, zda vás vítězný dodavatel může přijmout.

S novým dodavatelem můžete ušetřit

Nejvýhodnější ceny elektřiny i plynu v aukci nabídla společnost Europe Easy Energy, která zároveň splnila námi stanovené podmínky chránící spotřebitele. Modelová domácnost se spotřebou elektřiny 3,2 MWh za rok v sazbě D02d a plynem vytápěným zatepleným rodinným domkem se spotřebou 15 MWh ročně při přechodu na vítězný tarif ušetří průměrně téměř 5000 Kč. A to 1168 Kč ročně za elektřinu a 3810 Kč ročně za plyn.

Modelovou domácnost, pro kterou platí uvedený výpočet úspory, obývá tři až pět osob, které využívají elektřinu na běžný chod spotřebičů a svícení. Odhad úspory vychází z porovnání s průměrem cen nejčastěji využívaných produktů dominantních dodavatelů na trhu. Konkrétní úspora se samozřejmě bude domácnost od domácnosti lišit. Záleží na tom, jaký máte současný produkt u vašeho stávajícího dodavatele, i jakou máte spotřebu.

Jak probíhá registrace?

K registraci od vás potřebujeme znát pouze jméno a příjmení, e-mailovou adresu a druh energie (elektřina, plyn), u nějž byste měli zájem změnit dodavatele. Poté vás požádáme o doplnění některých dalších údajů, například jaký je váš současný dodavatel energie a roční spotřeba energie. Tu najdete na posledním ročním vyúčtování za energie.

Pokud máte na své jméno vedeno více odběrných míst, je potřeba vyplnit registrační formulář pro každé z nich zvlášť. Také možná úspora bude vypočtena pro každé odběrné místo zvlášť. Pak už jen zbývá počkat, až vám zašleme vaši osobní nabídku s výpočtem možné úspory, a rozmyslet se, zda ji chcete přijmout. Pokud se rozhodnete se pro změnu dodavatele, stačí vyplnit přechodový formulář, který vám zašleme spolu s nabídkou. Nový dodavatel s vámi pak vyřídí všechny formality potřebné k uzavření smlouvy.

Chcete vědět více? Odpovědi na nejčastější dotazy najdete na webových stránkách kampaně www.ChciVyhodnejsiEnergie.cz. Každý všední den od 9 do 17 hodin jsme vám také k dispozici na kontaktní lince 272 272 271. Můžete také napsat na energie@dtest.cz


Přihlásit