Test ochran počítače 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2017

Většina osobních počítačů používá systém Windows a před napadením ho chrání jedním z bezplatných antivirů. Přestože dnes není problém najít antivirus ke stažení zdarma, není od věci podívat se, co nabízejí placené antivirové programy navíc. Ochranu počítače a jeho dat byste každopádně neměli brát na lehkou váhu. Jak si ale vybrat ten nejlepší antivirus – a má vůbec cenu investovat do drahého programu?

Víte, jaká je nejefektivnější ochrana počítače se systémem Windows? Je pravda, že antivirus pro počítače Apple se systémem macOS není potřeba? Na trhu naleznete řadu placených antivirových programů i antiviry ke stažení zdarma. Vyplatí se do antivirového programu investovat, nebo ochranu vašeho počítače spolehlivě zajistí antivirus, který si stáhnete zdarma?

Našemu testu jsme podrobili 18 antivirových programů, z toho 13 placených a 5 antivirů, které jsou ke stažení zdarma. Ukázalo se, že ne vždy se cena rovná kvalitě. Jeden z nejdražších antivirů v našem testu skončil v ochraně mezi posledními. Také se ukázalo, že rozdíl mezi placenou a bezplatnou verzí toho samého antiviru může být zcela minimální.

Kromě efektivní ochrany počítače jsme hodnotili také jejich obsluhu a to, do jaké míry zpomalují počítač při běžných úkonech. To je zásadní zejména pro majitele starších a méně výkonných počítačů - některé antivirové programy sice chrání efektivně, ale práci na počítači vám dokáží svou zátěží znepříjemnit.


Testované výrobky - ochrany počítače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítače 2017 (18 výrobků)
poslední aktualizace: 2.3.2017


Přihlásit