Test tablet do myčky 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2017

Možná jste si při výběru myčky nádobí vzali na pomoc výsledky našeho loňského testu. Nákupem přístroje však cesta za čistými lesklými talíři a sklenicemi teprve začíná a úspěšně ji lze absolvovat jedině v doprovodu účinných čisticích prostředků. Na které se lze spolehnout? To ukázal náš test 19 multifunkčních tablet a kapslí pro automatické myčky nádobí. Většina nezklamala, ovšem našly se i takové, po kterých možná budete muset nádobí umýt ještě jednou ručně.

Do testu jsme zahrnuli 19 multifunkčních prostředků do automatických myček nádobí, tedy takových, které zaručují kromě mytí i funkci leštidla a soli. Naším cílem bylo postihnout co nejvíce trendů na trhu, proto jsme kromě klasických lisovaných tablet zahrnuli do testu i kapsle plněné sypkým práškem i kapsle gelové. Do našeho výběru se rovněž dostaly i dva ekologické přípravky.

Tablety jsme nechali projít sérií praktických zkoušek, při kterých jsme sledovali účinnost mytí a hodnotili vzhled umytého nádobí.

Čistící schopnosti jsme prověřili na čtyřech různých druzích skvrn, které vyzkoušely účinnost jednotlivých čisticích složek přípravků. Čajové skvrny otestovaly bělicí schopnosti, zbytky ovesné kaše a vaječného žloutku ukázaly účinnost enzymů a na sklenicích s připáleným mlékem se ukázaly celkové čisticí schopnosti. V pokusné myčce laboratoř nechala umýt tři sady zašpiněného nádobí a následně hodnotitelé známkovali, jak velkou část skvrn se tabletám podařilo odstranit.

Druhým okruhem zkoušek bylo hodnocení vzhledu umytých sklenic. Pro tento účel byla sada čistých sklenek na víno a na vodu pětkrát po sobě umyta a následně se sledovala intenzita lesku umytého skla a skvrny a povlaky způsobené zaschlou vodou.


Testované výrobky - tablety a kapsle do myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Multifunkční tablety a kapsle do myčky (19 výrobků)
poslední aktualizace: 2.3.2017


Přihlásit