HP stahuje další vadné baterie do notebooků

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 22.2.2017   

Aféra s nebezpečnými bateriemi v noteboocích HP a Compaq má pokračování. Baterie, které se přehřívají, se mohou nacházet ve více přístrojích, než se očekávalo. Informuje o tom britská spotřebitelská organizace Which?.

Již loni v červenci výrobce HP stahoval z trhu potenciálně nebezpečné baterie, které se mohly objevit v přístrojích jeho značky či pod značkou Compaq. Tehdejší zprávy hovořily o tom, že nebezpečné baterie se vyskytují zejména ve starších noteboocích, to však nebyla zcela pravda. Výrobce nyní zjistil, že vadné šarže baterií se mohou vyskytnout i v novějších přístrojích, vyráběných do října 2016. Těch se přitom původní svolávání baterií do servisu vůbec netýkalo.

Baterie, které se přehřívají a mohou představovat riziko vzniku požáru, se objevují v přístrojích HP Pavillion, Envy a ProBook či Compaq Presario. Poznají se podle označení, jež začíná řetězcem 6BZLU, 6CGFK, 6CGFQ, 6CZMB, 6DEMA, 6DEMH,6DGAL či 6EBVA. K jejich rozpoznání slouží také aplikace na stránkách výrobce. Which? uvádí, že svůj přístroj by si měli raději zkontrolovat i ti, kteří tak učinili již v červenci při vypuknutí kauzy. Seznam přístrojů se závadou se od té doby totiž rozšířil.

Pokud spotřebitel zjistí, že má ve svém přístroji nebezpečnou baterii, měl by ji okamžitě vyjmout a notebook používat pouze s napájením ze sítě. Majitelům potenciálně nebezpečných baterií pak společnost HP přislíbila zaslat bezplatnou náhradu.

Podobná kauza se na začátku letošního roku týkala notebooků Toshiba. I tyto přístroje měly potíže s bateriemi, které se přehřívaly a u nichž hrozilo nebezpečí vzniku požáru.
 

Přihlásit