Zloději si oblíbili aplikaci pro úklid

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 17.2.2017   

I ten nejšikovnější nástroj se dá zneužít a třeba aplikace pro sjednání úklidové služby může svým uživatelům připravit horké chvíle. Podle serveru Consumerist newyorská policie eviduje již víc než padesát případů krádeží spojených s aplikací pro najímání uklízečů a uklízeček Handy.

Aplikace Handy je velmi jednoduchá, pro najmutí úklidové služby z okolí stačí jedno kliknutí. Má však i svá rizika. Consumerist v tuto chvíli ani tak neřeší zabezpečení osobních údajů či případná zadní vrátka v samotné aplikaci, ale potíže se samotnými příležitostnými pracovníky.

Za rok 2016 řešila policie ve státě New York více než padesát případů krádeží spjatých s aplikací Handy. Najatý úklidový personál zadavateli zakázky pomohl nejen od špíny a prachu, ale také od různých cenností. V jednom případě si uklízeči odnesli větší množství kabelek v hodnotě okolo osmi tisíc amerických dolarů, tedy za více než dvě stě tisíc korun.

Policie proto vydala pro uživatele aplikace doporučení, aby si raději zabezpečili své cennosti v případě, že si budou přes aplikaci Handy sjednávat úklid. Zároveň také doporučuje, aby si vybrané pracovníky dopředu prověřili. Situaci řeší i provozovatel aplikace. Podle něj již v současnosti provádí aplikace zevrubnou kontrolu bezúhonnosti jednotlivých zájemců o přivýdělek, policii jsou pak jednotliví zaměstnanci provozovatele při vyšetřování maximálně nápomocní.
 

Přihlásit