Služba Find my iPhone poslouží i k hledání ztracených sluchátek

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 2.2.2017   

Update služby Find My iPhone přináší zajímavou novinku. S její pomocí budou moci vlastníci přístrojů značky Apple vyhledávat nejen ztracené přístroje, ale i bezdrátová sluchátka AirPods. Informuje o tom spotřebitelský server Consumerist.

Nový iPhone čelil kritice za absenci zdířky pro jackový konektor pro sluchátka. Mnozí se také báli toho, že budou neustále ztrácet nabízená drobná bezdrátová sluchátka AirPods.

Na obavy těchto uživatelů reagovala společnost Apple updatem služby Find My iPhone. Nově bude možné za pomoci této služby hledat nejen ztracené přístroje, ale i zatoulaná bezdrátová sluchátka.

Consumerist ovšem příznivce iPhonů upozorňuje, že služba nebude schopná ukázat, kde přesně se ztracená sluchátka nacházejí, ukáže pouze jejich přibližnou lokaci. Na druhou stranu ovšem tatáž služba umožní zapnout ztracené sluchátko na dálku a usnadnit tak jeho hledání i podle sluchu.

V souvislosti s výrobky značky Apple se nedávno diskutovala i další témata.Výrobce zařízení iPhone 7 čelil kritice spotřebitelských organizací za reklamu, která ukazovala plavce používající přístroj v bazénu. V obchodních podmínkách ovšem stojí, že pokud se do přístroje dostane voda, majitel přichází o záruku. Taková reklama je pak například podle španělské spotřebitelské organizace OCU klamavá a společnost Apple by měla odškodnit spotřebitele, kteří se pod vlivem reklamy rozhodnou ozkoušet voděodolnost přístroje.
 

Přihlásit